dc-summit.info

история - политика - экономика

Понедельник, 10 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Темы Внутренняя политика Юлія. Головна помилка двох Вікторів

Юлія. Головна помилка двох Вікторів

Юлія. Головна помилка двох Вікторів

В припадку самокритичності Віктор Ющенко назвав свою головну помилку. Звати її Юлія, прізвище - Тимошенко. Будьте певні, так воно і є. Ідучи з посади президенти не брешуть майже ніколи. За іронією долі, в той самий момент, коли третій українській гарант робив своє зізнання, інший Віктор, якій вже напевно стане четвертим, дорогою до омріяного крісла також перечепився  об модельну жіночу туфельку. Ви знаєте, кому вона належала.

Помилка Віктора Першого

Безперечно, в усьому винна саме Тимошенко. Якби не вона, Ющенко ніколи не став би президентом України. Тоді, 2004-го, в неї не було шансів перемогти кандидата від влади через надто радикальний характер. Більшість електорату явно схилялася до поміркованого Ющенко, і вона підставила його. Змусила відірватися від бджіл, глечиків і милування карпатськими краєвидами і потягла на Майдан, а звідти прямісінько на вулицю Банкову. Але й цієї наруги їй виявилося замало.

Собі за клопоти Юлія Володимирівна сторгувала посаду прем'єр-міністра. Замість поратися тихенько на бюджетній кухні, і не заважати «любим друзям» нового президента відбивати кошти, вона влаштувала у виконавчій владі справжній українській матріархат. При тому, що її людей в новому уряді не було - всі міністри на той час вийшли з команди Ющенка. Після цілком логічного розгону президентом «наймолодшого і найуспішнішого уряду в Європі» (за словами самого ж гаранта) Тимошенко не заспокоїлася.

Вона дискредитувала в очах громадськості чудову схему постачання газу в Україну за допомогою посередницької компанії «Росукренерго», освячену новим прем'єром Ющенка Юрієм Єхануровим. А на цій схемі, між іншим, незле жив добрий друг родини Ющенків Дмитро Фірташ. Кажуть, якби не він зі своїм чартером, люба теща президента, так і не змогла би дістатися зі своєї Америки на інавгурацію зятя 2005 року.

Вона підбила Ющенка на перевибори 2007р., коли прем'єр Віктор Янукович буквально повикидав зі свого уряду міністрів президента. Та ще й мала  нахабство серед команд «демократичного табору» набрати більшість голосів. А знала ж, що хто набирає більше, той і пропонує прем'єра від нової коаліції! Ну, хіба не стерво?

Перелік злих справ Тимошенко цім неподобством далеко не вичерпується. На парламентських виборах 2006р. в її команді вже були колишні ющенківці Микола Томенко і Сергій Терьохін. На дострокових виборах 2007р. вона підім'яла під себе всю партію «Реформи і порядок» на чолі з Віктором Пінзеником. Після того її підтримала більшість блоку «Наша Україна - Народна самооборона» включно з першим номером в передвиборчому списку Юрієм Луценком. І, що характерно, ті самі «любі друзі», через яких вона  свого часу посварилася з Ющенком - Микола Мартиненко, Олександр Третьяков, Давид Жванія, Петро Порошенко. Зокрема останнього допитували журналісти одразу після його призначення міністром закордонних справ наприкінці 2009р., чи пам'ятає він, як Тимошенко називала його із товаришами «групою в смугастих купальниках». Новоспечений міністр уряду Тимошенко дипломатично відповів: «Ні, не пам'ятаю. І вам не раджу». Чому вони кинули його і прийшли до неї? Нестерпна, неможлива жінка! Треба було одразу, 2005-го призначати прем’єром Віру Іванівну Ульянченко, і спокійно займатися бджолами та глечиками.

Помилка Віктора Другого

Номер другий у vip-списку жертв Юлії Тимошенко, між іншим, теж хотів лише спокою. Він хотів мирно і урочисто нарешті всістися в те крісло, яке в нього забрали просто з під сідниць п’ять років тому. Все, чого вимагалося від неї - незважаючи на різницю в межах статистичної похибки, просто скласти з себе повноваження глави уряду і відкрити йому шлях до формування нової більшості в парламенті. Адже сам по собі президент таких можливостей за Конституцією не має. Невже так важко було допомогти?

Все практично було готове, розписане по хвилинах і копійках. Нашоукраїнці, без яких Партії регіонів арифметично не обійтися, як і очікувалося, побігли проситися до нової коаліції. У відповідь на питання: “А що нам за це буде?”,  почули, природно: “Нічого хорошого, але й нічого поганого”. І в той самий час, поки розгублені демократи обмірковували пропозицію, з’явилася  вона. Вона нагадала, що після змін до Конституції, новообраний президент формально не має відношення до правлячої коаліції і формування уряду.  Звідси випливає, що депутатам від НУНС зовсім не обов’язково на невигідних для них умовах вступати в коаліцію з біло-синіми.

Два виходи з патової ситуації нунсам запропонувала Тимошенко. Третій вони знайшли самі. Юлія Володимирівна повідомила партнерам, що кілька крісел в уряді досі займають креатури якогось там Ющенка, і цілком можливо підсилити виконавчу владу висуванцями інших, лояльних до прем'єра, політичних сил. Йдеться між іншим про цілком пристойні посади. Приміром гуманітарний віце-прем'єр, та міністр у справах сім'ї, молоді і спорту відповідають за підготовку до Євро-2012. Бухгалтерські коментарі зайві. Міністр охорони здоров’я, враховуючи перспективу козлячого, гусячого, котячого чи ще якогось грипу теж без копійки не залишиться. Словом, є де розвернутись і укріпити діючу коаліцію.

На випадок дострокових парламентських виборів, особливо лякливим патріотам  леді Ю., за їхньою ж інформацією, пообіцяла місця у списку БЮТ. Тепер у НУНС є можливість не тільки подумати над збереженням кумедного статус-кво: Янукович - президент, Тимошенко - прем’єр, але й поторгуватися з регіоналами за участь у новому розкладі. Дострокові парламентські вибори вже не виглядають такими страшними. Частина депутатів від НУНСу може скористатися пропозицією Тимошенко, частина - підсісти до Сергія Тігіпко, чи Арсенія Яценюка. Набагато страшніші ці вибори для самих біло-синіх. Наберуть вони менше, ніж минулого разу. До того ж доведеться торгуватися за чергову коаліцію з новими політичними гравцями.

В такій ситуації, хоробрі нунси почали вимагати свого прем’єра . Регіонали погодилися і начебто вже дали добро на Арсенія Яценюка, під якого в НУНС збирають підписи. Але відчувши поступливість донецьких, “патріоти” геть зірвалися з котушок, і на додачу хочуть половину хлібних місць. А регіоналам ще якось треба розраховуватись с Блоком Литвина і комуністами, які теж не сліпі - бачать, що навколо відбувається, і, відповідно, підвищують ціну.

Лідерка БЮТ даремно не витрачала час, відстоюючи демократію і Україну в Вищому Адміністративному суді. Свято Віктора Другого безнадійно зіпсоване! Тепер ПР треба або віддати більшу частину “чесно заробленого”, або (в разі дострокових парламентських виборів) позбутися всього, що “нажито непосильною працею” і обмежитися куцими повноваженнями Ющенка для Януковича. І все це тільки тому, що регіонали не врахували фактор Юлії. Якби вони були обережнішими, більш лояльно поставилися до НУНС в перший день після виборів, і не дали б їй простір для маневру, давно б вже мали свою коаліцію в парламенті.

Просто Юлія

Незавершений процес в Вищому адмінсуді дозволяє, при нагоді, ставити під сумнів легітимність нового президента. Збирання більшості в старому парламенті під Віктора Федоровича вкрай ускладнено. І в цій непростій для нещасного переможця ситуації, вона ще має нахабство ініціювати в парламенті питання про свою відставку!

Таке шоу у вигляді позачергового засідання з питанням про недовіру уряду бютівці вирішили влаштувати регіоналам напередодні інавгурації. А якщо голосів немає? А їх таки немає, інакше заяву 150 депутатів від БЮТ одразу б зареєстрували в апараті ВР, а не говорили що вона неналежно оформлена. Тепер за день до коронації головного Дона, його команда має або показати, що не в змозі звільнити Тимошенко на позачерговому засіданні, або дати це зрозуміти, таке засідання заблокувавши. І так буде на кожному кроці, незалежно від того, де перебуватиме Юля - в прем'єрському кріслі чи в опозиції.

Смішно спостерігати за тим, як два здоровенних дядьки-президенти нічого не можуть зробити з маленькою тендітною жінкою. Вона вдало виконала роль блокіратора для карети Ющенка і так само успішно заблокувала асфальтовий каток Януковича вже на старті. За цих умов перерозподіл влади і фінансових потоків стане для регіоналів і їх можливих партнерів каторжною працею замість бажаної винагороди. На сьогодні це наш єдиний шанс на те, що поки вони воюють з нею, а вона блокує їх, країна ціла і майже неушкоджена доживе до нових лідерів.

Чи може Тимошенко стати і нашою помилкою? Безперечно. Але тільки в одному випадку - якщо біло-сині стомляться від боротьби і запропонують їй співпрацю, а та погодиться.

«Я хочу заявити, що ні за яких обставин не буду утворювати з Януковичем спільних коаліцій. Я не буду підписувати з ним універсалів та меморандумів. Саме тому, що не визнаю його президентом України та не приймаю його антиукраїнську, антиєвропейську політику», - запевнила Тимошенко у своєму зверненні до народу України. Запам'ятаймо це, бо коротка пам'ять - найпевніший шлях до помилок.