dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 31 Октября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Темы Внутренняя политика Царський подарунок

Царський подарунок

Царський подарунок

Віктор Андрійович Ющенко напередодні Дня Незалежності отримав другий за значущістю подарунок у своєму політичному житті. Але, якщо перший йому зробили друзі-американці, змусивши українську політичну еліту погодитися всупереч Конституції на його “перемогу” в третьому турі минулих виборів, то зараз сюрпризом його порадувала така ненависна для нашого гаранта Москва.

Це ж треба, майже 5 років, відробляючи аванси Білого Дому, наш президент і його команда звитяжно дражнили російського ведмедя: і музей радянської окупації відкрили, і колишніх ессесівців героями оголошували, і в НАТО просилися, і куму Міхо допомагали, і Мазепу славили — все це, як і багато інших витівок помаранчевої влади, якось уходило “в пісок” й не приносило очікуваних дивідендів. Навпаки, в Сполучених Штатах все більше розчаровувалися у своєму протеже, а в середині країни політичний рейтинг В.Ющенко впав до 3-5 % позначки. Йти з такими показниками на другий строк здавалося самогубством. Аж раптом у Кремлі  вирішили, що виборчій кампанії в Україні не вистачає інтриги й простягнули Віктору Андрійовичу “паличку-рятівницю” у вигляді заяви Дмитра Медведєва.

Вискочивши як Мартін з конопель зі своїми достатньо справедливими, до речі, звинуваченнями російський президент в один момент подарував своєму Українському колезі принаймні 10 зайвих відсотків на майбутніх виборах. Тепер у Ющенка є можливість заявляти: я же вам казав, що москалі — наші головні вороги, які втручаються у внутрішні справи суверенної держави. Тільки Захід здатний захистити нас від російської інвазії. Він буде розігрувати цю карту під час президентських перегонів й за певних обставин (якщо росіяни стануть вимагати штрафні гроші за недоданий газ й розв'яжуть чергову газову війну) з великою долею вірогідності може вийти у другий тур виборів. Правда, там він однозначно програє В.Януковичу, але “виживе як політичний діяч”.

Від заяви В.Медведєва найбільше постраждали Ю.Тимошенко та А.Яценюк, електорат яких з недовірою ставиться до Росії. З одного боку, вони не в змозі однозначно стати на антиросійські позиції бо втратять виборців у східних, центральних та південних регіонах України, а, з другого, неминуче втратять голоси в західних областях, які перейдуть до діючого президента. Якщо російська акція задумувалася з таким прицілом, то вона має право на життя. Але чи не занадто вже у візантійському дусі її здійснено?