dc-summit.info

история - политика - экономика

Среда, 12 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Темы Внутренняя политика Наш парламент творить суцільні оксиморони замість виважених законів

Наш парламент творить суцільні оксиморони замість виважених законів

1392973725-4313

Верховна Раджа нинішнього скликання, схоже, остаточно вирішила не звертати увагу на такі дрібниці, як регламент, не кажучи вже про здоровий глузд. Вже стало нормою переголосовувати декілька разів одну й ту саму постанову, а головуючий не звертає увагу на голосування чужими картками. А нещодавно був ухвалений закон, що за всіма ознаками підпадає під стилістичний зворот, що зветься оксимороном. Цей термін характеризує випадки, коли поєднуються протилежності, що логічно виключають одне одного.

 
Отже, йдеться про закон, ухвалений Верховною Радою, про визнання окремих територій Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими. Нагадаємо, що наш парламент досить довго визначався, яким саме має бути законодавчий акт щодо особливого статусу Донбасу. Каменем спотикання, власне, й був пункт про кваліфікацію окупованих територій. Завдяки зусиллям депутатів від фракції «Самопомочі», означений пункт і було додано до законопроекту. Але, як досить часто трапляється нині у нашому законодавчому органі, здоровий глузд поступається нестримному бажанню ліпити закони за будь-яку ціну. Отже, у згаданому акті окремі райони двох областей пропонувалося визнати окупованими, але водночас документом передбачалося запровадити там-таки особливий порядок місцевого самоврядування. В який спосіб можна зреалізувати ці дві речі, що в жодний спосіб не можуть бути здійснені одночасно, народні обранці не пояснювали.
 
Тим, хто бажає розібратися у згаданих хитромудрих законодавчих конструкціях, надаємо таку можливість і цитуємо рядки закону за текстом, розміщеним на сайті Верховної Ради України:
«Визнати тимчасово окупованими територіями окремі райони, міста , селища і села Донецької та Луганської областей, у яких відповідно до Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» вводиться особливий порядок місцевого самоврядування, до моменту виведення всіх незаконних збройних формувань, російських окупаційних військ, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України і відновлення повного контролю України за державним кордоном України».
 
Природно, що нестримне прагнення поєднати непоєднуване і догодити обом сторонам призвело до цілковитого абсурду. Критикували новий закон і представники ДНР та ЛНР, а водночас і представники української влади. Перші вбачали тут порушення певних пунктів Мінських угод, а також наголошували на тому, що, за новим законом, амністія для бойовиків діятиме лише після місцевих виборів, а отже, бойовики не зможуть брати в них участі. Певні представники української влади також не у захваті від нового законодавчого акту, оскільки вбачають в ньому ознаки фактичного визнання федералізації держави, а також не погоджуються з тим, що населенні пункти певних частин Донбасу житимуть за іншими нормами, ніж ті, що діють на більшості української території. 
 
Отже, парламент (вже не вперше!) потрапляє у пастку, яку сам собі поставив. А втім, нема куди потикатися. Адже, згідно з латинською формулою, «Dura lex. sed lex», тобто «Закон є суворий, але це закон». Хоч і дещо дурний.