dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 15 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Темы Внутренняя политика Як щурі з корабля, що тоне?

Як щурі з корабля, що тоне?

Як щурі з корабля, що тоне?

Центральна виборча комісія  у передчутті прийдешніх парламентських виборчих перегонів нині перебуває майже в стані своєрідного анабіозу. А втім, вряди-годи вона прокидається і поширює свої прес-релізи. На одному з останніх своїх засідань ЦВК розглянула заяву, що надійшла 20 липня від кандидата в народні депутати України Триндюка Ю. Г. Він свого часу був включений до виборчого списку політичної партії ВО «Батьківщина» під номером 74. А тепер пан Триндюк повідомив ЦВК про свою відмову від балотування, а отже, про виключення з виборчого списку політичної партії ВО «Батьківщина» та скасування його реєстрації кандидатом у народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Звісно, Центральна виборча комісія задовольнила згадану заяву.

З першого погляду, який же дивак – отой пан Триндюк! Вже тримав птаха-шастя за хвіст і раптом випустив просто з рук.

А насправді все не зовсім так, а точніше – зовсім не так. Адже, по-перше, вже є остаточно вирішеною доля нинішньої каденції українського парламенту. За будь-яких обставин найближчими днями буде ухвалено рішення про дострокові вибори до Верховної Ради і за цих умов Ю. Г. Триндюку не варто було заскакувати в останній вагон потягу, який іде у небуття. Існує ще  й інший аргумент: останнім часом фракція ВО «Батьківщина» (втім, як і саме ВО) піддається відчутній ерозії. Днями авторитетні джерела зсередини партії твердять, що нині відбувається створення політичної сили, яка формується під наступні вибори парламенту. При цьому створюють цю силу не якісь ізгої або зрадники, а найвпливовіші політичні гравці: Арсеній Яценюк з найближчими соратниками, нинішній спікер парламенту Олександр Турчинов, недавній глава адміністрації президента  Сергій Пашинський, секретар (вже теж колишній) РНБО Андрій Парубій, а також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Що ж до того, на базі якої політичної сили створюватиметься новий блок, то тут існують поки що припущення. Дехто каже, що основою стане партія «Демократичний альянс», а спонсорують всю цю історію наближені до нинішнього прем’єр-міністра  Микола Мартиненко та Андрій Іванчук, хоч стовідсоткової впевненості в цій інформації немає, оскільки в «Дем. альянсі» її не підтверджують. Тим більше, що наступний парламентський тиждень може багато що прояснити. Згаданий Сергій Пашинський висловлюється досить обтічно: «За будь-яких обставин я – член команди Арсенія Петровича і Олександра Валентиновича». У цій відповіді існує один симптоматичний момент: тут жодним словом не згадується Юлія Тимошенко, якій юрист Пашинський весь час (а особливо впродовж судового процесу над нею) надавав потужну адвокатську підтримку.

Так чи інакше, але для «Батьківщини», схоже, настають не найкращі часи. Хоча соціологи тут не одностайні. Нещодавно дві солідні, авторитетні служби оприлюднили прогнози по рейтингу основних політичних гравців. І ці дані суттєво відрізняються одне від одного. Втім, стовідсотково вірити в прогнози українських соціологів – справа невдячна. До виборів ще є час, і наші соціологічні специ нині більше схожі на ворожок. Як твердив одни фахівець-метеоролог, будь-яка відповідь на запитання «Чи завтра буде дощ?» містить 50 відсотків правди…