dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 25 Мая 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Темы Внутренняя политика ПС в нових політичних реаліях

ПС в нових політичних реаліях

4556

Як відзначають фахівці, після виконання функції захоплення влади «Правий сектор» (ПС) перетворився на серйозний дратівливий чинник для центрів політичних сил, що борються за владу в Україні. Наявність в політикумі країни структури, що не замішана в корупційних скандалах та виступає з принципових позицій у питанні будівництва оновленої і реально незалежної від Росії і Заходу української держави, серйозно заважає представникам політеліти, які знаходяться під управлінням США та Західної Європи, вести боротьбу за владу і здійснювати переділ власності в країні.

Створення власної партії на основі ПС і реєстрація Д.Яроша в якості кандидата на пост президента України, категорично неприйнятна для нової української влади. А.Яценюк і О.Турчинов через відсутність реальних важелів впливу на діяльність ПС і побоювань повторити долю В.Януковича організували широкомасштабну кампанію з дискредитації руху та його лідерів, підключивши до неї також своїх закордонних патронів з США та ЄС. Кінцева мета - ліквідація ПС як політичного руху. Для цього активно проводиться теза про те, що діяльність представників ПС є перешкодою для вибудовування діалогу нової української влади із Заходом, а також дає Москві формальний привід для втручання у внутрішньоукраїнські справи під приводом захисту російськомовного населення, що заважає стабілізації ситуації в країні.

Насправді, причіпок безліч. Одна з останніх характерно описана собкором «Ехо Москви» І.Азаром після трагічних подій в Одесі: «Бойовики «Правого сектору», Самооборони майдану і прості одесити йшли по проїжджій частині Пушкінської вулиці і скандували речівку «Ми бандерівці, ми йдемо» начебто спеціально для російських пропагандистів штибу Дмитра Кисельова». 

Відзначимо також, що нинішня українська влада вже приступила до активної роботи по «зачистці» політичної сцени країни від представників ПС, аж до їх фізичного знищення. Яскравий приклад тому - «самогубство» А.Музичко, про яке нещодавно на прес-конференції розповідав керівник МВС А.Аваков. Надії лідерів ПС на зайняття вагомих позицій в новій структурі української влади після повалення режиму В.Януковича теж не виправдовуються. Д.Ярош так і не отримав посаду силового віце-прем'єра з підпорядкуванням йому внутрішніх військ. Таким чином, новий уряд, ключові пости в якому зайняли в основному представники партії «Батьківщина», фактично «кинув» тих, на чиїх «багнетах» він прийшов до влади.

Аналітики впевнені, що, формуючи громадську думку про екстремістський і кримінальний характер організації ПС, нова влада, окрім дискредитації цієї структури, переслідує й інші цілі. Зокрема, профашистський імідж ПС планується використовувати для того, щоб поставити під сумнів легітимність виборів в разі перемоги на них конкурентів «Батьківщини», що підтримують тісні зв'язки з ПС.