dc-summit.info

история - политика - экономика

Четверг, 28 Мая 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Темы Внутренняя политика Сui prodest зрив президентських виборів?

Сui prodest зрив президентських виборів?

Сui prodest зрив президентських виборів?

Останнім часом виборцям України послідовно доводиться думка про те, що вибори 25 травня можуть бути зірвані Росією. Українці неодноразово чули прогнози-сценарії, згідно з якими РФ все ж таки реалізує збройне вторгнення на територію країни, захопить стратегічні об'єкти. Це в будь-якому випадку призведе до введення надзвичайного стану в країні, в результаті чого проведення виборів стане неможливим.

Втім існує й інша точка зору. Експерти відзначають, що зрив виборів вигідний не так Росії, як деяким українським політикам, зокрема, Ю.Тимошенко. У разі їх проведення у визначені терміни, шанси Ю.Тимошенко зайняти президентське крісло є незначними. Про це свідчать результати соцопитувань, проведених чотирма соціологічними структурами - СОЦІСом, КМІСом, Рейтингом та Центром ім.Разумкова. Їх результати для лідера «Батьківщини» є гнітючими - вона зможе розраховувати на підтримку всього 8,2 відсотків виборців, тоді як її головний конкурент П.Порошенко набирає 24,9 відсотка. Якщо додати до рейтингу П.Порошенко майже 9 відсотків В.Кличко, що знявся з передвиборної гонки, то відставання від лідера майже в 4 рази для Ю.Тимошенко є критичним.

Альянс з В.Кличко значно підвищує шанси П.Порошенко на перемогу. У його розпорядженні будуть регіональні та місцеві партійні структури «Удару», а також телеканал «Інтер» - важливий засіб інформаційного впливу на аудиторію, яка не охоплена його власним «5 - м каналом». На користь П.Порошенко має спрацювати створений ним за останні місяці імідж як одного з лідерів майдану, непричетного до трійці Клічко - Яценюк – Тягнибок, що розчарувала багатьох. П.Порошенко намагається позиціонувати себе як поміркованого українського національного політика, який виступає проти радикальних націоналістів і ніяк не пов'язаний з нинішньою владою.

Несподівані для себе сигнали Ю.Тимошенко отримала і з Європи. Так, за словами глави німецького бундестагу Норберта Ламмерта, Ю.Тимошенко «також мало підходить для президентського керівництва України, як і скинутий з президентського поста В.Янукович». Всього 20 відсотків опитаних німців вважають, що Ю.Тимошенко можна довіряти, а 64 відсотки респондентів заявили, що ставляться до екс-прем'єра України насторожено. Таким чином, якщо 25 травня відбудуться вибори, то Ю.Тимошенко ризикує назавжди зникнути з української політичної сцени. Зараз їй необхідно виграти час, тому зрив виборів - це її останній шанс затриматися в політиці хоча б в осяжній перспективі.

На даний момент вона володіє для зриву виборів усіма необхідними важелями. В її руках зосереджена реальна влада в країні, оскільки нинішній уряд, складається головним чином з підконтрольних їй представників «Батьківщини» (А.Яценюк, О.Турчинов, А Аваков та ін ).

У сформованій ситуації, не займаючи офіційних посад, Юлія Володимирівна має можливість управляти внутрішньополітичним процесом - вона дає вказівки, які закони слід приймати в парламенті, бере участь у засіданні РНБО, не будучи його членом, створює штаби «порятунку України від агресії» і т.д.

Окремі експерти приходять до висновку, що останні агресивні виступи Ю.Тимошенко у зв'язку з протистоянням нинішніх київських властей і південного сходу України, включаючи скандальну телефонну розмову з Н.Шуфричем, мають цілком конкретну мету - подальше поглиблення кризи з подальшим переведенням його в фазу збройного конфлікту. У цьому випадку в.о. президента О.Турчинов вводить в країні або в південно-східних регіонах режим надзвичайного стану і виграє для Ю.Тимошенко час, необхідний для мобілізації ресурсів та електорату на її підтримку. Ймовірно політтехнологи «Леді Ю» знайдуть можливості для використання поточної ситуації для дискредитації її основних конкурентів - тандему Порошенко-Кличко. Відома своєю готовністю йти до досягнення мети не розбираючи методів і засобів Ю.Тимошенко, напевно готує українцям цілий ряд сюрпризів. Війна компроматів раніше вже успішно застосовувалася нею відносно П.Порошенко, проте ситуація в країні значно розширює можливості боротьби за владу.