dc-summit.info

история - политика - экономика

Пятница, 23 Октября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Темы Внешняя политика Парламентські вибори в Молдові не змінити розклад політичних сил

Парламентські вибори в Молдові не змінити розклад політичних сил

Парламентські вибори в Молдові не змінити розклад політичних сил

Парламентські вибори в Молдові не змінили розклад політичних сил. Про це свідчать результати виборів після обробки 90% бюлетенів для голосування. Як стало відомо з джерел у Центральній виборчій комісії на ранок понеділка, Партія комуністів продовжує лідирувати на виборах до парламенту Молдови, які пройшли в неділю, але не отримує більшості місць у парламенті. Ці дані показують, що Партія комуністів отримує 41,2%, Ліберально-демократична партія - 28,1%, Демократична партія - 13,3% і Ліберальна партія - 8,6%. Решта партій не долають необхідного мінімуму в чотири відсотки голосів - із 20 партій і 19 незалежних кандидатів тільки одна ще отримує більше двох відсотків голосів, ще дві - більше одного відсотка. Всі інші набирають менше одного відсотка голосів.

Таким чином, практично зберігається колишній розклад сил, коли Партія комуністів мала 43 мандати, а чотири партії Альянс за європейську інтеграцію - 53 мандати. Після виборів, у Партії комуністів може бути 44-45 мандатів, у трьох партій, що входять до Альянсу за європейську інтеграцію 55-56 мандатів (відповідно 32 +16 +12). При цьому, очевидно вже, що не проходить до нового парламенту Партія Альянс «Наша Молдова», яка отримує два відсотки голосів.

Експерти не виключають варіанта, при якому Демократична партія може створити коаліцію з Партією комуністів. Це можливо, якщо у них разом буде 61 мандат, необхідний для обрання президента країни. Поки, за попередніми підрахунками, у них може бути 60 мандатів. У виборчій кампанії лідери Демократичної партії заявили, що «залишають двері відкритими для діалогу з усіма партіями». У ході дискусій минулої ночі лідери Демпартії дали зрозуміти, що про створення коаліції з комуністами мови не йде.

У разі збереження Альянсу за європейську інтеграцію три партії зможуть сформувати більшість для створення уряду та органів державної влади, але не зможуть обрати президента. Результати виборів можуть змінитися на 1-2%, тому що ще не підраховані голоси громадян Молдови, які взяли участь у виборах на дільницях за кордоном. На відміну від попередніх виборів, вони проявили активність у голосуванні.