dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 08 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Темы Культура Як тебе не любити, Києве мій

Як тебе не любити, Києве мій

Як тебе не любити, Києве мій

Як завжди в останню неділю травня місто-герой, столиця України, Київ святкував свій День народження. Цього року іменини Києва відзначалися два дні – 29-30 травня.

Загалом програму святкування затвердили задовго до кінця травня і передбачала вона значну насиченість. Заходів запланували дуже багато і тому важко сказати чи всі вони відбулися — мова іде про фантастичну здатність бути навіть не в двох, а в десятках місць одночасно! Найбільший сумнів викликав пункт про проведення вітрильної регати на Дніпрі. В усякому разі, якщо вона і була, то побачили її не всі. Ось лише невеличкий перелік святкових заходів:

- Парад велосипедистів від площі Льва Толстого та Майдану Незалежності та Михайлівської площі;

- Фестиваль повітряних зміїв “Змієрія-2010” в Музеї народної архітектури та побуту в Пирогово;

- Концерті виступи аматорських колективів в Центрі культури та історії “Парк Київська Русь”. В Парку було на що подивитись і окрім концертів: світ блискучих обладунків давно минулих століть нікого з присутніх не залишив байдужим. Тижнем раніше тут же відбувся міжнародний фестиваль “Київська Русь ХІІІ століття”;

- На шоу байкерів “Київ Байк-шоу-2010” мотоциклісти показували свої вміння, демонструючи видовищні та цікаві трюки;

- Фестиваль "I love Kiev" в Київській галереї мистецтв “Лавра”. Фестиваль проводиться не вперше, але цього року його визначальною рисою стала музична програма — відбулися дебютні виступи французьких та англійських колективів “Мicachu”, “Fujiya&Miyagi”, “Curry&Coco”, “Poni Hoax”. Також в рамках фестивалю проводились виставки сучасного мистецтва та фотографії, демонстрація фільмів японського режисера Акіри Куросави;

- 28-29 травня святковий концерт “Nokia OVI Lab” на Контрактовій площі. Порадували живим звуком колективи “Антитіла”, “Quest Pistols”, “Бумбокс” та інші;

- Само собою, на Майдані Незалежності відбувся вже традиційний для столиці Міжнародний благодійний легкоатлетичний крос “Пробіг під каштанами”;

- Святковий концерт на Майдані за участю груп “Алібі”, “Доміно”, “Скай”, “ТІК” та інших виконавців. На жаль, не було обіцяного феєрверку ((

Жодне масове гуляння в українців не обходиться без вживання алкоголю. Так вже ми влаштовані: і в мороз, і спеку нам треба випити, інакше веселощів мало. Цілком зрозуміло, що споконвічні традиції порушувати не можна, тому і, святкуючи День своєї столиці, кияни та гості столиці намагалися пригоститися хмелем. І все як завжди, якби не одна новація. В лютому 2010 р. українцям офіційно заборонили пити пиво в громадських місцях: набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження вживання і продажу пива і слабоалкогольних напоїв”. Відповідно до нього пляшечка пива, випита “не там”, може примусити схуднути гаманець пияка на 17-136 гривень (в залежності від наявності “рецидивів”). В окремих випадках, така ж пляшечка пива дає можливість відвідати 15-добовий “курорт”.

Навіть “маскування” пляшок із алкогольними напоями в пакети/газети не допоможе, оскільки, як зазначено в законі, відповідати доведеться за появу в громадському місці у нетверезому стані, адже це “ображає людську гідність і громадську мораль”.

І це вже “наша відповідь Чемберлену” на ідею непорушності приватної власності. Пляшка, загорнута в папір, є власністю того, хто її тримає лише в розвинутих країнах, а в Україні — ні. От лише хто ж в тому винуватий, що наше пиво краще за американське, а закони гірші... Тим більше лишається незрозумілим, яким чином визначається стан нетверезості громадянина. Поведінкою? Та якщо людина змогла загорнути пляшку в папір, а потім не розбила її об найближчу бровку, то це вже хоча б трошки свідчить про її адекватність та безпечність. Нюхом інспектора патрульної служби? Щось не видно на вулицях міліціонерів із вмонтованими трубками Раппопорта...

В принципі, згадано про цю проблему українського відпочинку тому, що на концерті на Контрактовій площі 29 травня автор спостерігав за тим, як міліціонери періодично робили антипивні рейди в “маси”. При чому у “жертв” таких дій були і “масковані” пляшки, і прозорі. Їх відводили по різні боки від сцени, а потім вони зникали безслідно... жарт. Можна не сумніватися, що така ж ситуація була і на Майдані, і на Хрещатику, де працювало більше 2 тисяч правоохоронців. Цікаво, чи постраждав фінансовий стан хоч одного із продавців пива в центрі Києва (штраф для них в межах 8 тисяч гривень)?

Варто згадати і про подарунки до Дня столиці всім українцям, котрі надійшли від наших спортсменів. Старший Кличко успішно відстояв чемпіонський пояс за версією WBC у поєдинку проти поляка Альберта Сосновського. Так само подарунковим можна вважати успішний футбольний матч між збірними України та Румунії, який відбувся 29 травня у Львові і в котрому наші футболісти перемогли з рахунком 3-2. Цю баталію важко оцінити однозначно. З одного боку, ми здобули перемогу над вже принциповим суперником (попередні три поєдинки на це не зуміли спромогтися), з іншого – гра нашої надії на майбутньому Євро була дуже далекою від досконалості. Як не згадати про певний комічно-містичний компонент. Мабуть, все таки українці мають дякувати за подарунок до Дня столиці румунам – це вони ж забили три м’ячі, просто один у власні ворота)))

Спеціально до Дня Києва було запущено спільний інтернет-проект порталу “Интересный Киев” та “Google Maps” під назвою “Київ крізь час”. Ідея: створення віртуальної карти Києва 100-річної давнини. За її допомогою можна дізнатися назви тогочасних столичних вулиць, які будівлі на них розміщувались. Інша “фішка” - можливість перемикання основи (карти зразка 1911 року) із її сучасним варіантом. Мандрівка в часі доступна за адресою www.historical.kiev.ua. 

20 травня комунальне підприємство “Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт” відновила останню частину скульптурної композиції пам'ятника Кию, Щеку, Хориву і Либіді фігуру Хорива. Для повної реконструкції пам'ятника необхідно було ще відновити човен. Крім того, Печерська районна в місті Києві адміністрація мала відремонтувати фонтан в Наводницькому парку та привести до ладу територію, прилеглу до пам'ятника. До святкування Дня Києва 29 травня ці роботи були закінчені. Нагадаємо, пам'ятник, встановлений в 1982 році, частково обвалився ввечері 23 лютого.

Відкривати відновлену пам'ятку приїхав столичний градоначальник. Як це часто буває, не обійшлося без казусу. Черновецький переплутав імена засновників Києва: “До Дня Києва ми відкриваємо повністю відреставрований найголовніший знак Києва, пам'ятник засновникам Києва — Хориву, їх сестрі Ще... Кию... Щеку та їх сестрі Либідь”. Браво, Леоніде Михайловичу, ви знаєте, як порадувати своїх улюблених киян!

Зовсім невдало завершилось виконання іншої обіцянки Київської влади. Так і не було запущено швидкісний трамвай (навіть на короткій ділянці Кільцева дорога — Сім'я Сосніних) через заборгованість будівництва.

27 травня, Київрада нарешті зупинила скандальне будівництво житлового комплексу на Гончара, 17-23 в Шевченківському районі: в охоронній зоні Національного заповідника «Софія Київська». Прийняття такого рішення необхідне для запобігання виключення об’єкта «Собор Святої Софії, Києво-Печерська лавра та прилеглі монастирські споруди» з переліку об’єктів всесвітнього значення. Тривала боротьба киян проти “злісних” забудовників отримала успіх хоч на одній ділянці фронту. Чудовий подарунок до Дня столиці.

Ще одна новина, до Дня Києва місто отримало новий оберіг: поблизу Європейської площі вирішили встановити символ добробуту та всього найкращого бронзову жабу вагою 6 тон (проект художника Олега Пінчука.). В жабу влазить вісім-дев'ять мільйонів дріб'язку. Всередині встановлений спеціальний ківш. Коли грошей набереться багато, він перевернеться і хтось отримає все, що назбиралося. За задумом, бронза з часом має позеленіти і жаба стане ще більше схожою на справжню, тільки гігантську.

Політики також не обминули своєю увагою свято Києва. Президент з цього приводу сказав, що наша “прекрасна столиця вимагає значно більше уваги аніж влада їй приділяє”. За прогнозами Януковича “Київ повинен перетворитися в місто, яке буде стояти в одному ряду з кращими європейськими столицями”. Варто подякувати Главі держави за теплі слова (будемо сподіватися, що вони стануть пророчими), а також за те, що він не вдавався в географічні подробиці та не став перераховувати, на рівні з якими містами він хотів би бачити Київ.