dc-summit.info

история - политика - экономика

Четверг, 16 Июля 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Темы Культура Не втрачено шанс мати соціал-демократа на кшталт Івана Франка…

Не втрачено шанс мати соціал-демократа на кшталт Івана Франка…

9786176291169

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» після фактичного провалу на останніх парламентських виборах прагне хоч чимось привернути до себе увагу. Щоправда, поки що на регіональному рівні. 
 
Отже, голова свободівської фракції у львівській міській раді Любомир Мельничук обурився з приводу рішення ради фінансувати видання книжки письменника Романа Скиби «Кожному по скибці». Твір цей, продукований видавництвом «Апріорі», здобув другу премію у номінації «дитяча література» на конкурсі книговидавничих проектів українською мовою серед львівських видавництв. І за підсумками конкурсу переможці отримують фінансову допомогу від Львівської міськради. 
 
Що ж викликало обурення в львівських свободівців? З цього приводу висловилося Інтернет-видання ZAXID.NET, яке нагадує, що Роман Скиба від самого початку Майдану залишається  його відвертим противником. Про те, що подібна позиція не змінилась, свідчить його теперішні висловлювання на сторінці Facebook. «Я вдячний всім попереднім українським президентам, - свідчить письменник, - за те, що їх практично не існувало в моєму вимірі. Чи шкода мені, що та держава, яка була ще рік тому, розвалилася?  Так. Чи шкода  мені, що ось-ось розвалиться те, що  від неї залишилося (те, у що вона  перетворилася)? Ні крапелиночки.  Ця зла пародія не має права бути». 
 
Цілком природною була реакція згаданого пана Мельничука: «Рішення управління культури підтримати книжку Романа Скиби викликало велике обурення у львів’ян. Адже це людина, яка категорично  висловлювалася проти Революції гідності і «майданівців»…
 
На прохання ZAXID.NET  начальник управління культури львівської міськради Ірина Магдиш прокоментувала ситуацію таким чином: «Це конкурс не авторів, він скерований на підтримку українського  книговидання. Це конкурс видавництв. Автори не мають до конкурсу жодного відношення. . Щодо книги «Кожному по скибці», то це прекрасно проілюстрована дитяча книжка. Із віршами поета Романа Скиби. Саме поета, політичні погляди якого  не розглядаються. Якби ми так підходили до літератури, то ми би ніколи не мали у своїх бібліотеках  ані комуніста Джека Лондона, ані соціал-демократа Івана Франка».
 
Щодо Джека Лондона Ірина Магдиш трохи передала куті меду, певно, переплутавши Д. Лондона з Теодором Драйзером, який на сконі життя, 1945 року справді вступив до Компартії США, але загалом пані Ірина має рацію. Особливо щодо Івана Франка, справжні політичні погляди якого нині прагнуть замуляти. 
 
І наостанок – кілька слів про Романа Скибу. Він льів’янин за народженням, 1992 року закінчив філфак ЛДУ ім. І. Франка, член Національної Спілки письменників України з 1992 року. Нині живе у Києві. Нагороджений багатьма літературними преміями (в тому числі й міжнародними). Ініціатор і шеф-редактор Богемного Вісника «Культреванш». Відомий також як продюсер мистецьких проектів.