dc-summit.info

история - политика - экономика

Понедельник, 18 Февраля 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Темы Безопасность Рабіновичу, так Ви не ідіот? То я перепрошую...

Рабіновичу, так Ви не ідіот? То я перепрошую...

Рабіновичу, так Ви не ідіот? То я перепрошую...

Нині у високопосадовців вважається модним робити заяви (зокрема, й ті, що можуть сприйматися як офіційні) за допомогою соціальних мереж. Перед серед них веде, звісно, Facebook. Саме тут днями у властивій йому манері висловився політичний діяч, відомий екстравагантними заявами, а втім, і вчинками, Юрій Луценко, котрий тепер обіймає посаду лідера блоку Петра Порошенка.

Отже, поважний фейсбуківець авторитетно повідомив: «На самміті НАТО  були досягнуті домовленості прозахідних військових радників щодо поставок сучасної зброї з США, Франції, Італії, Польщі, Норвегії». Оскільки Facebook, повторюємо, відвідується силою-силенною користувачів різного ґатунку, Луценкові заяву помітили й зреагували на неї посадовці з поіменованих країн. Авторитетна агенція Reuters одразу поширила повідомлення про те, що публічно спростували факти щодо поставок зброї Україні Сполучені Штати, Польща і Норвегія. Міністр оборони Польщі слушно зауважив, що зброя любить тишу. Представники Італії уточнили, що країна постачає в Україну лише шоломи і бронежилети. Що ж до французів, то вони просто ігнорували цю тему (напевно, внаслідок безглуздості теми як такої).

Природно, після такого скандалу українські користувачі популярної Інтернет-мережі, не дуже вибираючи слова (серед яких «ідіот» було не найбрутальнішим), адресували авторові «сенсації» свою зневагу.

Слід віддати належне Юрію Віталійовичу: він не поквапився з висловленням покаяння у вчиненому. Ось цитата з його посту, датованого 8 вереснем: «В зв’язку із спростуванням моєї інформації щодо постачання  Україні зброї вважаю за необхідне сказати: я знав, що ця тема особлива, але не знав НАСКІЛЬКИ вона особлива. Приношу вибачення  читачам і всім, хто змушений був коментувати цю тему».

Історія ця насправді може мати два джерела походження. Перше: екс-міністр внутрішніх справ міг просто все вигадати (з якою метою, то вже інша тема), нафантазував, аби заспокоїти українців: мовляв, нам Захід дає таку зброю, що агресору буде непереливки. Друге: те, про що так необачно пробовкнувся лідер президентського блоку, справді мало місце, а офіційні особи згаданих країн самі вже змушені виступати в ролі брехунів, аби спростувати надтаємну інформацію.

В усякому разі Луценкові (про кількарічної давності п’яні вихватки якого у франкфуртському аеропорті вже призабули) слід би було вгамувати свою язикатість хоча б з огляду на свою наближеність до особи глави держави.

А його вибачення нагадує отой давній анекдот, фразу з якого винесено у заголовок…