dc-summit.info

история - политика - экономика

Воскресенье, 20 Января 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Заметки Для наступних виборів маємо вже понад 600 спостерігачів. Лишається дрібничка - провести вибори...

Для наступних виборів маємо вже понад 600 спостерігачів. Лишається дрібничка - провести вибори...

6 травня на черговому засіданні Центральної виборчої комісії було розглянуто звернення від міжнародних організацій щодо реєстрації 68 офіційних спостерігачів: 5 – від Парламентської Асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі, 25 – від  Світового Конгресу Українців, 38 – від Канадської місії спостереження за виборами на позачергових виборах Президента України, які мають відбудуться 25 травня цього року. Отже, нині загальна кількість зареєстрованих офіційних спостерігачів становить 611(зокрема, 558 осіб – від шести міжнародних організацій, 53 особи – від чотирьох іноземних держав). Отже, спостерігати за виборами є кому, кандидатів у президенти, попри відмови від балотування Н. Королєвської та О. Царьова, більш як вдосталь. Тобто, за крилатим висловом,  процес пішов.

ЦВК тим часом займається марудною, копіткою роботою. Скажімо, у зв’язку з надходженням до ЦВК листа Донецької обласної державної адміністрації щодо перенесення центру територіального виборчого округу №47, Комісія внесла зміни до своєї постанови ще від 19 жовтня 2009 року, а точніше замінила слова «Місто Слов’янськ» словами «Селище міського типу Олександрівка». Чим пояснюється подібна заміна, особливо пояснювати не варто: адже у Слов’янську за період до 25 травня навряд чи щось зміниться на краще. ЦВК також затвердила Роз’яснення щодо порядку утворення виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, хоча про суть такого роз’яснення загалу нічого не відомо.

Долучився до проблеми виборів Президента і наш найвищий законодавчий орган: він ухвалив зміни у Закон про вибори Президента України, скоротивши мінімальну кількість членів дільничних виборчих комісій (ДВК) з 12 до 9. Обґрунтовано це тим, що нині в Україні спостерігається суттєвий «недобір» у мінімальній кількості членів ДВК, а точніше – тим, що, як засвідчено у законодавчому акті, політична ситуація в країні призвела до «пасивності суб’єктів виборчого процесу, проблематики пошуку осіб, згодних виконувати обов’язки членів ДВК». Зрозуміло, що «виникла загроза неможливості забезпечення волевиявлення громадян 25 травня 2014 року».

Справді, нині виборчі дільниці перетворюються на об’єкти підвищеної небезпеки, і охочих добровільно піддавати себе ризику стає дедалі менше. І Верховна Рада цілком слушно врахувала особливості моменту. Чекатимемо нових закритих засідань і, відповідно, чергових надзвичайних рішень.