dc-summit.info

история - политика - экономика

Пятница, 14 Декабря 2018

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Заметки Скрутна церковна ситуація

Скрутна церковна ситуація

Нещодавно святіший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відлучив від церкви священика Української православної церкви Київського Патріархату Павла (Добрянського) за діяння, справді несумісні з його саном. Винуватець був настоятелем храму УПЦ КП в селі Комарівка Макарівського району на Київщині і з самого початку масових акцій на Майдані в столиці України постійно там перебував. І в цьому не було нічого крамольного.  Але ж святий отець не просто брав участь  у мітингах та акціях протесту, але й позиціонував себе  «духовним комендантом Майдану». Святіший Філарет не лише публічно зачитав указ про відлучення, але й особисто зняв хреста з  самопроголошеного коменданта.  При цьому святіший попросив Павла утриматися від будь-яких заяв і коментарів з цього приводу.

Вчинок патріарха справді мав би стати наукою для інших кліриків УПЦ КП, яким закортіло би зануритися у політику. Але, як свідчать останні події, не для всіх. Днями на сайті Волинської єпархії УПЦ КП було оприлюднено інформацію про те, що в Україну ввезено несправжні духовні святині. Виявилося, що ідеться про славнозвісні «Дари волхвів», які нині перебувають у Києво-Печерській лаврі. З  цього приводу митрополит Луцький і Волинський Михаїл не дає благословення ні священикам, ні вірянам єпархії їхати в паломництво до цих дарів. Адже, на думку владики, бракує достатніх доказів того, що афонська реліквія є справжньою. На згаданому сайті читаємо: «ЗМІ Російської православної церкви поширюють інформацію про те, що Пресвята Богородиця передала дари волхвів (піднесли новонародженому Господу Ісусові Христу  золото, ладан і смирну) Єрусалимській Церкві. Там вони перебували до IV століття, а пізніше  були перенесені в Константинополь. Мовляв, з 1470 року їх було передано  в афонський монастир. Однак, на сьогодні церковні історики не знаходять авторитетних документальних підтверджень, які б засвідчили автентичність цієї святині».

Вельми цікаво було би дізнатися у митрополита Михаїла, що він має на оці, коли говорить про документальні підтвердження стосовно згаданих християнських святинь. Певно, акт прийняття-передачі Дарів? А можливо, розписку, датовану тим-таки 1470 роком?! Схоже, церковний діяч аж надто політизує святу подію. Втім, тут він не поодинокий: адже, окрім згаданого Павла, що оголосив себе духовним комендантом Майдану, привезення дарів політизувалося представниками УПЦ Московського патріархату: мовляв, це впливатиме на ситуацію у державі. Все ж таки Богу богове, а кесарю кесареве…