dc-summit.info

история - политика - экономика

Вторник, 23 Октября 2018

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Заметки І знову промах

І знову промах

Якось на календарі майя закінчилося вільне місце і останньою датою, яку зумів позначити стародавній індіанський «кульбіда», стало 21 грудня 2012 р. Прогресивне сучасне людство вирішило, що – все! феніта, алюс, кришка, і призначило урочисте відзначення Кінця Світу. Почалася передсвяткова лихоманка із резервацією місць в раю чи пеклі, закопуванням під землю і формуванням всіляких припасів. Проте, не склалося: вже давно минув перший місяць 2013 року, а світ доволі успішно собі продовжує існувати. Навіть фаталісти перестали вірити у похибку і відкладений фініш земного життя. І тоді з'явилася наступна іскорка «надії», яка примусила всіляких емо плакати від радості, при чому заіскрило реально з космосу. 15 лютого 2013 р., якраз тоді, коли квітково-шоколадно-косметично-ювелірно-ресторанні бізнесмени потирали засмальцьовані долоньки, рахуючи прибутки від дня Святого Валентина, майже впритул із нашою планетою пролетів астероїд 2012 DA14 – величезний шматок космічної бруківки діаметром у 45 метрів.

Компанію астероїдові склало чимало всіляких мінерально-металевих підлабузників, в оточенні яких він і пролітав собі повз нашу хату. Проте, як часто буває в компанії, де за увагу лідера змагається ціла ліга сателітів та інших супутників, від ескорту астероїда відокремився розвідник, котрий помпезно шльопнувся на Уралі – за 80 км від міста Сатка Челябінської області. Від такої радості в багатьох будинках були вибиті шибки.

Відразу ж спеціалісти, які торгують на ринку соняшниковим насінням, почали говорити про небезпеку зіткнення. Камінчик, котрий потривожив суворих Челябінських чоловіків, важив всього-на-всього кілограм, проте залишив після себе 6-метрову в діаметрі вирву, а вибухова хвиля створила умови для позапланового ремонту. Стало страшно, але ненадовго: в космос відправили Брюса Вілліса на байдарці, котрий кайлом і штапелем поламав усі плани космічного супостата. Це жарт. В НАСА сказали, що жодної загрози, і зробили бізнес на загальній паніці – показали в прямому ефірі момент найближчого підльоту.

Справжні фахівці розповіли, що астероїд 2012 DA14 наділений дуже малою швидкістю – всього 6 км/с, а заходячи на посадку розженеться до 13 км/с. Він зможе викликати вибух в 20 разів слабший знаменитого Тунгуського метеорита. І все це можливе з вірогідністю 1 до 14 тисяч.

Таким чином, якщо даний текст вдалося не тільки написати, але його іще й читають, то висновок один: ми знову цілі, старий Вілліс спокійно сидить на канапі, а космічне каміння мирно летить за власним маршрутом.

От що було б, якби космічна ДТП таки відбулася? При чому, якби влетіло в нас космічне тіло значно більших розмірів? Правильно – людство повторило б долю динозаврів. В Голівудських блокбастерах в такі моменти камери показують поведінку людей перед неминучим: хтось плаче, хтось сміється, хтось медитує, а хтось мародерить – скільки людей, стільки й характерів. А ідея одна – кінцева доля у всіх одна, так би мовити, ніхто не покине цей світ живим.

В такому контексті ДС-Самміт наважується на безпрецедентно сміливу заяву – досить мусолити тему про кінець світу, котрий не настає, але доволі успішно відволікає увагу мас від актуальних суспільно-політичних та економічних проблем.