dc-summit.info

история - политика - экономика

Понедельник, 18 Июня 2018

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Заметки Кінець ери Бі-ба-бо

Кінець ери Бі-ба-бо

Сучасне покоління дітлахів не знає, що таке Бі-ба-бо. Зараз дітки з пелюшок починають гратися машинками, конструкторами, освоювати комп’ютер. А ось у моєму дитинстві Бі-ба-бо було однією з улюблених іграшок. Що ж воно з себе уявляло? Бі-ба-бо – це рукавичка, імітуюча фігуру людини, на одному з пальців якої закріплено голівку. Діти одягали Бі-ба-бо на руку й уявляли собі, що їх ляльки живуть реальнім життям: спілкуються між собою, вирішують якісь проблеми, взагалі віртуально існують. І, знаєте, гратися було цікаво.

В епоху глобалізму, коли про Бі-ба-бо дещо підзабули, про іграшку згадав Буш-junior – попередній президент Сполучених Штатів. Колишній ковбой і анонімний алкоголік, послухавшись порад Кондолізи Райс і підстаркуватого Збігнева Бжезинського, який, знаючись на мистецтві Каіси на рівні Остапа Бендера, все своє свідоме життя намагався керувати білими фігурами на світовій шахівниці, вирішив погратися з Бі-ба-бо на пострадянському просторі. Однак, ляльки у середньо азійських халатах швидко вийшли з ладу, й у «святої трійці» залишилися два улюблених Бі-ба-бо – українська і грузинська.

Привівши до влади за схожими сценаріями режими В.Ющенка і М.Саакашвілі, Буш захопився грою , головна мета якої полягала в тому, щоб якомога дошкульніше дратувати російського ведмедика, який, в його уяві, як і за часів Б.Єльцина, мав би залишатися «плюшовим». Обидві маріонетки відкрили музеї радянської окупації, в усіх негараздах своїх народів звинувачували росіян, відчайдушно ломилися в двері НАТО тощо. Позаяк, не так сталося, як гадалося. Брутальний націоналізм керманичів викликав відразу і в Україні, і в Грузії – країнах, де завжди толерантно ставилися до інших національностей. Не знаю як в Грузії, а в Україні звеличування шведських загарбників, які свого часу спустошували українські землі, посмертне нагороджування фашистських посіпак найвищими відзнаками суверенної України викликає гіркий сміх і здивування у всіх цивілізованих громадян. Виходячи з логіки українського Бі-ба-бо, в Україні варто було б встановити пам’ятник Гітлеру, бо він винищив москалів набагато більше ніж Карло ХІІ і Ю.Шухевич разом узяті! Така абсурдна політика призвела до того, що рейтинг діючого президента України впав з 60% в 2005 до 3% сьогодні. Гадаю, що Бі-ба-бо Саакашвілі, використовуючи якого Буш зіграв у «войнушку» з Росією, недалеко пішов від свого українського кума.

Економічна, фінансова й цивілізаційна криза, яка охопила зараз увесь світ, змушує провідних політиків відмовитись від колись улюблених іграшок. Переконаний, що Барак Обама ніколи не одягне на руку Бі-ба-бо з лейбою «Ющенко», або «Саакашвілі». З ними побавилися, ностальгуючи за часами «холодної війни», й перейшли до більш модерних розваг. На часі створення дієвої світової програми виходу з кризи, яка аж ніяк не передбачає участі в ній будь-яких Бі-ба-бо. І те, що Верховна Рада 1 квітня ц.р. прискорила дату переобрання президента наочне цьому свідчення.