dc-summit.info

история - политика - экономика

Понедельник, 10 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Заметки На пікнік до Праги: новий вид президент-туризму

На пікнік до Праги: новий вид президент-туризму

УКРАЇНСЬКИЙ ПРЕЗИДЕНТ ПРИЇХАВ ДО ЧЕСЬКОГО ПРЕМ'ЄРА САМЕ В ТОЙ ДЕНЬ, КОЛИ ТОГО ВІДПРАВЛЯЛИ У ВІДСТАВКУ. НАВІЩО Ж БУЛО ЇХАТИ?

Зусиллями В.Ющенка та його Секретаріату Україна ще раз спіймала облизня на міжнародній арені.

Тільки-но незіпсований останнім часом увагою зарубіжних партнерів президент на чолі представницької з огляду на її кількість (туди-сюди, подейкують, державним коштом з'їздили десятки чиновників) делегації прибув до Праги, з'ясувалося, що його основний партнер і співрозмовник М.Тополанек не зможе з ним зустрітися, бо якраз збирається у відставку.

Нібито на честь приїзду української делегації нижня палата парламенту Чехії взялася вкотре розглядати питання про вотум недовіри уряду й цього разу таки проголосувала "за" таке рішення.

Для М.Тополанека це виявилося поганою новиною. Для достойників з Києва, навпаки, доброю. Ну, то й що, що ні з ким ні про що не погомоніли. Зате більше часу лишилося вулицями чарівної "золотої Праги" погуляти.

Глава Чеської держави В.Клаус "президент-туристів" не затримав: пояснив, що жодних полегшень з візовим режимом для українців очікувати не варто ані сьогодні, ані завтра, бо "Україна - не Європа", й - до побачення.

Звістка, мабуть, виявилася для чиновників з СП сенсаційною. Через це, вочевидь, під час зустрічі двох президентів з українського боку за столом вільних місць не спостерігалося. Чехам довелося добряче попотіти, щоб і їхня сторона не виглядала напівпорожньою.

Невже в Секретаріаті Президента, дійсно, геть зовсім не стежать за тим, що відбувається в світі? Невже на Банковій не було відомо, що у Тополанека проблеми? Чи загроза втратити добові в євро затьмарила все інше?

Колись у радянській державній міфології неабиякою популярністю користувався вислів: "радянський народ знає: там, де партія, там - успіх...".

В нинішніх українських умовах цю словесну формулу можна варто було б використовувати з дещо іншим змістовим наповненням: "українці знають: там, де Банкова й Ющенко, там - халепа!".