dc-summit.info

история - политика - экономика

Воскресенье, 24 Марта 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Заметки Лихо з розуму

Лихо з розуму

Летять Шерлок Холмс з доктором Ватсоном на аеростаті. Знявся вітер, відніс їх далеко в хмари, чим повністю дезорієнтував детективів. Приземлилися вони у невідомій місцевості. Бачать – чоловік поблизу якийсь стоїть. Шерлок Холмс:

- Сер, підкажіть нам, де ми?

Мужик довго думав і відповів:

- У кошику повітряної кулі, сер.

Шерлок Холмс:

- Бачите, Ватсон, – перед нами типовий приклад програміста. Доктор Ватсон:

- Чому?

- Ну по-перше він дуже довго думав над простим питанням, по-друге він відповів АБСОЛЮТНО правильно, і по-третє – нам від його відповіді немає ніякої користі...

Так от, виникає думка, що в українському парламенті засідають одні програмісти. Оскільки деякі їхні рішення є абсолютно логічними (для них), але не приносять користі (для нас)...

Хронологія подій, що підвели до такого висновку, наступна.

9 вересня Верховна Рада України прийняла в першому читанні урядовий проект Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (№9127). Законопроект скасовував окремі пільги для громадян, які постраждали від аварії на ЧАЕС чи проживають на територіях радіоактивного забруднення; медичних і фармацевтичних працівників, учасників бойових дій і осіб, прирівняних до них, а також скорочував пільги для учасників війни і ветеранів праці, а також особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

20 вересня, коли в парламенті мали розглянути цей закон у другому читанні та в цілому, сама будівля опинилася в центрі не зовсім мирних подій. Близько тисячі пікетувальників, котрі зібралися біля законотворчого форпосту української демократії, організували справжній штурм Верховної Ради. Зокрема, колишні воїни-афганці прорвалися крізь захисні «редути» правоохоронців і впритул підійшли до дверей Ради. Під час сутичок було розбито скло на деяких вхідних дверях приміщення, а очевидці всередині обложеної «фортеці» свідчать про панічні настрої серед батальйону народних обранців, окремі з котрих навіть ховали свої депутатські значки по кишенях.

Зрештою, до рукоприкладства не дійшло і шановні парламентарії не постраждали, адже штурм припинився, як тільки до мітингувальників вийшли уповноважені представники більшості. Після завершення «військових дій» було створено робочу групу представників влади і громадських організацій на чолі з віце-прем'єр-міністром України С. Тігіпком, яка мала займатися доопрацюванням законопроекту «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

Проте, наслідки того штурму на цьому не закінчились. Проаналізувавши своє можливе фіаско, парламентарі здійснили фортифікаційне нововведення. Якщо раніше між Верховною Радою та Ватутінським парком був своєрідний коридор: з одного боку невелика огорожа, з іншого – двохметровий паркан, то тепер лишився тільки останній. Таку геніальну інженерну задумку не менш геніально прокоментував голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов: між владою і народом не має бути ні парканів, ні спецпідрозділів. Сильно? Сильно! А насправді все дуже просто – отой вузенький «міжпарканний» коридор був єдиним місцем, звідки можна було адресно погрозити кулаком народним обранцям, після встановлення в серпні залізного «забрала» збоку Маріїнського парку. Тепер – зась! Хочете мітингувати – лізьте в кущі, звідки вас проженуть як відвертих хуліганів.

Само собою, всенародно обраний парламЕнт всіляко відхрещувався від такого дистанціювання від народу. Звичайно, тільки Гендальфу під силу за одну ніч оточити таку велику «хату» таким потужним тином! Тим не менше, депутати ще раз виявили своє справжнє ставлення до народу – плювати вони на нього хотіли. Тільки тепер із-за безпечних стальних грат.

Не можна не згадати і про власну версію подій від львівського депутата Юрія Михальчишина (ВО «Свобода»). За його словами, і штурм афганцями парламенту, вся акція протесту були чітко сплановані російською ФСБ. Тоді все логічно – парламент дійсно вирішив захистити себе від зовнішніх загарбників. Більше додати нічого.