dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 25 Мая 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Заметки Переконлива перемога українських школярів

Переконлива перемога українських школярів

Українська влада, бездарно розтринькавши за 20 років незалежності більшість із конкурентних переваг, які країна мала на початку цього шляху, довела її до такого стану, коли при словах «інтелектуальний потенціал нації» багато хто починає скептично кривитися. Мовляв, усе це - вже теж в минулому. І не безпідставно. Через постійний «відтік мізків» та перманентне «реформування» сфери освіти і виховання інтелектуальні втрати України можна порівняти хіба що з втратами під час війни.

Однак, тим більше приємно, що час від часу представники нашої країни (особливо молодь) демонструють світу що «є ще порох у порохівницях». Ось і цього разу – українські школярі  перемогли на Міжнародному конкурсі комп`ютерних проектів серед учнівської та студентської молоді «INFOMATRIX-2011», який проходив у Бухаресті (Румунія) в період з 5 по 9 травня 2011р. Україна вдруге стала його учасницею.

Початок було покладено у 2010 р, коли Україна стала повноправною країною-учасницею INFOMATRIX, після проведення національного етапу, який був організований Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді (НЕНЦ), Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

У 2011 році участь у фіналі вже ІХ Міжнародного конкурсу прийняли команди із 20 країн світу. Команда з України складалась з п`яти учнів - переможців національного етапу. Учасники гідно представили нашу державу та вибороли: золоту медаль - Марія Рубаненко (м. Харків, тема проекту «Visual AVR - система для розробки програмного забезпечення однокристальних мікроконтролерів сімейства AVR»); срібну медаль - Григорій Бойчук (м.  Коломия, Івано-Франківської області, тема проекту «Віртуальний гірськолижний курорт "Буковель"). Також школярі з української команди отримали три заохочувальні бронзові медалі.

Радіючи за наших школярів-переможців не перестаю, разом з тим,  дивуватися: якщо у нас такі розумні діточки, як же потім з них виростають такі депутати, урядовці та інші представники політичної еліти?