dc-summit.info

история - политика - экономика

Понедельник, 25 Мая 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Заметки Що читає Буратіно, або чи зможе папа Карло купити «Азбуку»?

Що читає Буратіно, або чи зможе папа Карло купити «Азбуку»?

7 квітня стартував Шостий весняний Київський Міжнародний Ярмарок «Медвин». Як і завжди, експоцентр «Спортивний» був переповнений різношерстим натовпом, одна частина якого постійно закликала до стендів своїх книгарень чи видавництв, тицяла в руки кольорові листівки, візитки та календарики, інша ж – всілякими способами намагалася уникнути тисняви, відхиляла непотрібну макулатуру та ухилялася від цупких рук промоутерів. І що найцікавіше, оцей самий натовп був переважно однієї вікової категорії – від 30-35 і старше. Громадянами молодшого віку тут і не пахло, окрім, звісно, учасників чи організаторів виставки.

Програму ярмарку можна було передбачити: чийсь майстер-клас, чиясь вистава, чиясь презентація, чиясь автограф-сесія, лекція, семінар і тра-та-та-та. І ніякої новинки. Хоча ні, брешу, була одна – ціна. З кожним роком книжка стає все більш дорогим подарунком, наче в старовину. До того ж, букіністи, які забрели сюди, аби збагрити непотрібне, дерли за свої «шедеври», як циган за батька. Це що ж тоді виходить? Через кілька років на ярмарку будуть лише видавці і письменники, які приїхали презентувати свої книги, та старигани, що пропонуватимуть нам «Як гартувалася сталь?» чи «Таємницю Кутузовського проспекту»?

Що ж до літератури на стендах, то вона бажала чекати кращого. Уже набридла ця поверхова масова писанина Ірен Роздобудько, Юрія Андруховича, Сашка Ушкалова, Леся Подерв’янського, Ірени Карпи та інших з цієї когорти, яка до того ж, що найбільш обурює, коштує дорожче за дійсно, цінні і змістовні шедеври класичної літератури не лише української, а й світової. Де ж справедливість? Бульварне видання не може бути дорожчим. Що в ньому цікавого, корисного чи актуального? Хіба що дехто не знає, як «весело» провести час із друзями, «позависати» в клубі, спробувати наркотики або ще якимсь іншим способом ступити на хибний шлях.

Якщо говорити про дитячу літературу, то виникає тільки одне питання: скільки можна презентувати «Магічну Книгу» Неза і Лани Світлих? Я розумію, що її прирівнюють до всесвітньо відомої «поттеріани», але ж не настільки? Наче не видавали нічого нового, на кшталт «Зимова казка для дітей», «Євгенків скарб» тощо.

Єдине, що порадувало мене на виставці, то це «Розбазар’я». Книги лежали в грубих потертих ящиках із цінниками «1 грн», «3 грн», «10 грн», до яких не можна було прошитись без застосування грубої сили. Оце дійсно явище гідне престижного книжкового фестивалю, нічого не скажеш.

Що ж, лишається тільки чекати наступного «Медвину» і сподіватися на краще майбутнє українського книжкового ринку.