dc-summit.info

история - политика - экономика

Воскресенье, 26 Января 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Заметки Не так стається, як гадається…

Не так стається, як гадається…

Часто так буває, що коли чогось дуже хочеться, то чекати його доводиться дуже довго, а очікуване, наче навмисно, не трапляється. Проте, варто лише засумніватися у здійсненні свого бажання, а воно хоп! і збулося. В побуті цей феноменальний зв'язок між бажаннями та можливостями впливати на їх втілення називається «законом бутерброда», «законом підлості» або генеральським ефектом. В науці існує більш «концептуальний» закон Мерфі: якщо існує вірогідність настання неприємної події, то вона настане обов’язково.

Генеральський ефект або ефект телемайстра – випробування, якщо вони проводяться на очах замовником, успішно не завершаться. Як тільки в Київ завітали представники МВФ, відразу ж активізувалися бізнесмени та інші противники нового Податкового кодексу України. Після запевнення Президента про стійкість української демократії депутати намагаються скоротити кількість студентів-державників та кількість університетів в країні взагалі, а в якості «молока за шкідливість» продовжили термін своєї каденції на півтора року. Як сумніватися у справедливості твердження одного викладача, котрий сказав своїм студентам: «Не вчіться, прогулюйте – чим менше ви знаєте, тим цінніший я, як професіонал»? Звичайно, прослідкувати причинно-наслідковий зв'язок між цими подіями доволі складно, але й бутерброд не завжди падає маслом вниз…

Нещодавно керівництво російської столиці припинило фінансування асоціації «Русский культурный центр» (РКЦ), що існувала в Криму із 2001 р. для «збереження і розвитку національно-культурної самобутності» росіян, що проживають в автономії.

РКЦ займався організацією фестивалів, виставок, зустрічей із діячами культури та мистецтв. Організації з такими ж назвами і таким же напрямком діяльності успішно діють в інших українських (Рівному, Тернополі, Львові) чи європейських (Амстердам, Вільнюс, Осло) містах. Проте метушня, яка піднялася навколо РКЦ Криму видається дивною – наче після припинення його фінансування Москвою на території, де росіяни становлять більшість населення, російська культура зникне безслідно.

Тим не менше, не думаю, що після припинення діяльності цього дітища Лужкова, росіянам в АРК стане жити гірше. Вони з українцями і так там нормально співіснують, якщо навколо цього не робиться ніяких політичних спекуляцій…

Президент Ющенко дуже хотів в Європу. Настільки хотів, що був готовий майже плазувати перед єврокомісарами, євроемісарами та іншими «єврами», але не робив більш дієвих кроків на шляху євроінтеграції, окрім акцептів. Президент Янукович зайняв більш радикальну позицію: його висловлювання і деякі елементи політики вказують на готовність інтегруватися в Європу по самі «нідерланди». І цілком можливо, що саме за президентства Віктора Януковича Україна нарешті стане не просто сусідом, а членом об’єднаної Європи. А що, чого лише в цій країні не трапляється?