dc-summit.info

история - политика - экономика

Среда, 20 Февраля 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Заметки Про корупцію, голих жінок і не тільки

Про корупцію, голих жінок і не тільки

В інтерв’ю газеті «The Washington post» Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні немає переслідування опозиції, а ті кримінальні розслідування, в котрих фігурують окремі її представники, здійснюються виключно в рамках протидії корупції і не носять політичного забарвлення. Дійсно, кожна із відкритих справ широко розкривається у ЗМІ і супроводжується озвученням збитків державі, начебто нанесених діяльністю та бездіяльністю певних осіб. В результаті, загальна їхня сума вже перевищила 7 млрд. гривень.

Якщо подібні висловлювання лунають з вуст першої особи країни і звернені до міжнародної аудиторії – значить «все схвачено». По-перше, власному народу показується вся злочинність дій колишньої влади, і він має зрозуміти, якої ж помилки припустився у вже далекому 2004 р. По-друге, світу вкотре робляться тонкі, як танкова броня, натяки на те, хто реальний хазяїн в Україні і хто ним буде ще довго. І по-третє, всі мають зрозуміти, що антикримінальна кампанія проти колишніх урядовців Тимошенко є справедливою, обґрунтованою та законною, а не банальним усуненням політичних конкурентів, як це може здатися несвідомому громадянину та недалекому обивателю. В якості відволікаючого маневру використовується розслідування щодо діяльності екс-спікера Верховної Ради Криму Анатолія Гриценка, яке має підтвердити політичну незаангажованість компетентних органів.

Зрозуміло, що в даному дискурсі не гоже оминати увагою тему надання політичного притулку Чехією колишньому міністру економіки України Богдану Данилишину. Ця життєвоважлива для самого «біженця» подія трапилася 13 січня 2011 р. В своїх коментарях цього рішення чеської сторони Президент України вкотре продемонстрував географічно-політичну ерудованість та дипломатичний такт, сказавши, що політичний притулок можна всюди купити за гроші, навіть у «Чехословаччині». Невідомо, чим не вгодила Президенту країна, котрої вже давно немає на політичній карті світу, але відкрита і груба риторика стосовно системи правосуддя іншої держави нікуди не годиться.

Ну а про самого «винуватця» пан Президент сказав, що той повинен доводити свою невинуватість, а не ховатися від відповідальності… Знову не без промашок. Пан Янукович мусив щось чути про презумпцію невинуватості, котра мала б застосовуватись і в Україні. Так от, за нею кожен, кого обвинувачено у вчиненні злочину, вважається невинуватим доки його вину не буде доведено згідно із законом. Відповідно сформульована і ст. 62 Конституції України: особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

В даному випадку має місце або звичайна спроба Гаранта викрутитись із лінгвістичної «трясовини», в яку він сам себе загнав (як із красою українських жінок, котрі роздягаються із настанням тепла, на що повинні подивитись європейські гості), або ж відверта оцінка Президентом загальної ситуації в країні щодо дотримання прав людини та громадянина із акцентом на утвердження поліцейської держави. Лише в такій системі громадянин повинен доводити свою невинуватість. Схоже на те, що в Україні все йде до усталення принципу «заборонено майже все, що дозволено»…