dc-summit.info

история - политика - экономика

Четверг, 16 Июля 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Заметки Пригоди Кепки та Космоса

Пригоди Кепки та Космоса

Дві майже столиці колишнього СРСР ідуть майже паралельними курсами: і в Києві, і в Москві майже одночасно відбулася зміна влади. Прикметно, що Лужков та Черновецький мали в своєму розпорядженні майже монархічну владу на ввіреній їм території. Як це часто буває, на перевірку влада виявилась не такою абсолютною, а можливості знайшли свою межу.

28 вересня 2010 року був відправлений у відставку мер Москви Юрій Лужков, який обіймав цю посаду протягом 18 років. Він був звільнений указом Медведєва з уже відомим формулюванням “через втрату довіри”.

За даними соціологічного опитування Всеросійського центру дослідження громадської думки (ВЦДГМ), рішення про відставку Лужкова назвали правильним 66% опитаних. Причиною звільнення мера 30% учасників опитування вважають його корумпованість, схильність до розкрадання і зловживання службовим становищем. 11% опитаних заявили, що градоначальника відправлено у відставку через політичні інтриги. 8% погодилися з офіційною версією — втрата довіри президента РФ Дмитра Медведєва.

1 жовтня .Лужков бул офіційно зарахований на нову роботу Він став деканом факультету управління великими містами Міжнародного університету в Москві. Його офіційна зарплата становить 1 рубль в місяць. Якщо врахувати, що після свого звільнення Лужков вийшов із лав партії “Єдина Росія”, то можна говорити про закінчення політичної кар'єри “мера Росії”...

16 листопада Президент Віктор Янукович звільнив з посади голову Київської міської державної адміністрації Леоніда Черновецького і призначив на це крісло його першого заступника, регіонала Олександра Попова.

Черновецький одночасно працював головою адміністрації та головою Київської міської ради при двох президентах (з весни 2006р.). Влада країни та опозиція столиці критикували Черновецького за порушення, пов’язані із розподілом київських земель, корупцією в галузі охорони здоров’я, надання житла і комунального господарства тощо. Останнім часом Черновецький був фактично усунений від керівництва столицею, СБУ неодноразово вдавалася до перевірок діяльності різних служб міської адміністрації. У вересні проти київських чиновників було порушено 18 карних справ. А 15 листопада Верховна Рада утворила тимчасову слідчу комісію з питань порушення Конституції Леонідом Черновецьким та посадовцями столичної адміністрації.

Президент Янукович все ж таки добився права призначати голову Київської міськадміністрації, оскільки були ухвалені відповідні зміни до Закону про столицю. Раніше головою адміністрації автоматично ставав голова Київради.

Крім того, експерти відзначають, що призначення регіонала керівником Київської адміністрації вкладається у наміри Партії регіонів поширити вплив на всі регіони України. Так головою Київської обласної ради обрано представника Партії регіонів Олександра Качного, Головою міської ради Севастополя — регіонала Юрія Дойникова, головою Ради міністрів Криму — регіонала Василя Джарти, а Одеську обласну раду очолив член Партії регіонів Микола Пундик.

Про кар'єру Черновецького-політика також варто говорити у минулому часі. Незважаючи на певні відмінні риси у двох відставках, вони слугували одній меті — показати українцям та росіянам в особі киян та москвичів, хто насправді головний столицях. Російський авторитарний режим та його зменшена українська копія ясно натякають, що жодні явні зловживання владою не залишаться непоміченими.