dc-summit.info

история - политика - экономика

Четверг, 21 Февраля 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Заметки Борг від боргу відрізняється...

Борг від боргу відрізняється...

Дивна річ борг — його завжди шкода віддавати. Не було у вас грошей, ви їх позичили, використали за призначенням, а повертати все одно шкода. Так вже  влаштовані люди, проте в борги лізуть не лише окремі індивіди, а й цілі держави. Щоправда, лише деякі з них можуть дозволяти собі не віддавати, а накопичувати свій борг.

З січня по вересень 2010 року зовнішній борг Росії зріс на 13 млрд. і тепер складає 480,2 млрд. дол. За повідомленнями агентства Bloomberg китайський зовнішній борг перевищив 500 млрд. дол., він складає лише 22% ВВП, тоді як відповідне співвідношення у Франції становить 85%, а в США — 94%.

Зовнішній борг США на сьогодні сягнув рекордної висоти і складає 13 трильйонів доларів. Штати — найбільший позичальник в світі. За даними видання “The Washington Times”, тепер кожен громадянин США боргує світу 42 тисячі доларів. Аби якось зупинити зростання держборгу, господар Білого Дому підписав документ, який визначає борговий ліміт у 14,3 трильйона доларів. Обама поскаржився, що прийняв економіку країни з величезною діркою у бюджеті від попередньої влади, звідси і зростання боргу. Така позиція до болю знайома українцям — українська влада також постійно озирається на попередню і вішає на неї всіх собак, намагаючись виправдатись та вибілитись....

Україна вирішила не відставати від своїх стратегічних партнерів. Загальний розмір державного боргу України у вересні досягнув позначки у 301,6 млрд. дол. і продовжує тенденцію до зростання. Адже МВФ майже готовий виділити другий кредитний транш Україні в розмірі 1,6 млрд. євро.

Згідно з Меморандумом про співпрацю з МВФ, Україна має поступово підвищувати ціни на газ для населення і теплокомуненерго доти, доки внутрішні ціни на газ і ціни імпорту не досягнуть паритету. З 1 серпня вже було на 50% збільшено відпускні ціни на природний газ для населення і ціну газу для підприємств теплоенергетики, що забезпечують опалювання і гаряче водопостачання населення. Додаткове підвищення цін на 50% відсотків для населення і комунальних установ буде проводитися в квітні 2011 року.

Україна також повинна реформувати пенсійну систему з метою її фінансового оздоровлення, зокрема, збільшити потрібний для пенсії стаж і зрівняти терміни виходу на пенсію жінок і чоловіків. Також Кабмін зобов'язався не підвищувати зарплати бюджетникам в державному секторі, починаючи з 2011 р.

От і виходить, що Україна продовжує своє падіння у боргову яму. Проте, якщо Росія, Китай, США від своїх боргів не дуже страждають, то для України вони “світять” серйозними проблемами. Найгірше те, що всі політики це розуміють, доки не дорвались до влади, бо отримавши її, вони забувають...