dc-summit.info

история - политика - экономика

Среда, 19 Июня 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Заметки Тридцять п'ять координаторів українських реформ

Тридцять п'ять координаторів українських реформ

Немає такої справи у вітчизняній бюрократії, до якої державні мужі ставилися б більш натхненно, ніж створення нових структур та органів найрізноманітнішого спрямування. А, оскільки ми відтепер активно займаємося реформами, то і результат не забарився — Указом Президента від 2 липня утворено Координаційний центр з упровадження економічних реформ.

Нагадаємо, що в нетрях Адміністрації президента вже декілька місяців з максимальним трудовим завзяттям плідно працює Комітет з економічних реформ, діяльність якого цілеспрямовує сам Президент. А відтепер буде утворений наглядовий орган — Колегія у складі вищих посадових осіб держави, яка, серед іншого, буде слідкувати за координацією взаємодії між Центром і Комітетом.

Питання, звісно, не у тому, наскільки збільшаться державні видатки, пов'язані з утворенням нового дорадчого органу. Указом передбачається урізати з цією метою граничну чисельність працівників Національного інституту стратегічних досліджень на скромних 35 осіб — “координаторів”. Криза в Україні, якщо вірити окремим радникам голови НБУ, вже позаду, а отже силами Державного управління справами можемо “гуляти” не лише дні народження.

Питання у тому, скільки треба ще утворити комісій, комітетів та колегій для того, щоб, наприклад, запровадити нарешті в Україні більш-менш справедливий податок “на розкіш”? Адже відомо, що кількість “координаторів” активно зростає саме тоді, коли треба звітувати про реальні результати реформ, котрих, на жаль, не тридцять п'ять і навіть не п'ять. А просто ще поки немає. Можливо, дізнаємось про них з перших доповідей Координаційного центру?