dc-summit.info

история - политика - экономика

Четверг, 09 Июля 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Реплика Володимире Яворівський, «зима прийде незабаром» («Гра престолів»)

Володимире Яворівський, «зима прийде незабаром» («Гра престолів»)

Володимире Яворівський, зима прийде незабаром (Гра престолів)

Україна жде зими. Нещодавно скінчилися чергові бюрократичні перегони і врешті решт очуміла громада віншує очільника «держкіно». Поруч бюджетним коштом возять на іномарках з водіями свої портфелі чолові «держморалі», «держтелерадіо», «нацрадизрадіотелебачення», «комісіїздуховностійкультури».

 Деякі несвідомі  співгромадяни, подібно автору, поки що десь врешті духовно та навіть якусь капельку і  культурно,  космополітично зазирають на Захід. Він допоможе. Очікуємо в лютому нових серій неукраїнської «Гри престолів». Серіал вперше побачили 17 квітня 2011 року. На платному каналі США. І дивляться! Сорокову серію мільйони глядачів дочекалися 15 червня 2014 року.  Королева Англії за кілька днів по тому завітала на знімальний майданчик і потиснула руки акторам. Картина «Гра престолів» - це всесвітня подорож. Північна Ірландія, Мальта, Шотландія, Хорватія, Ісландія, США, Марокко, Іспанія. Де тільки не грали актори фільму... Вітчизняні дотепники змагаються в пошуку паралелей між їх героями та діячами новітньої української історії.

А мені зовсім не смішно. Купив газету письменників України «Літературна Україна». 28 серпня 2014 року. Може, там дають дорогу авторам, які могли би щось для української фільмотеки додати? Переповідати зміст видання, яке навіки Олександр Олександрович Сизоненко охрестив як «дацзибао», є марнота марнот. Але змовчати не виходить. Політик Яворівський 500 гривень благодійно відстібнув на цей номер (№32 (5561), див. Стор.2. Далі — доведеться цитувати.

Див. Стор. 3. Дехто Іван Заєць (він теж 500 гривень,щедрий легінь, останню сорочку не пошкодував) друкує «стихи».

Спочатку я  згадаю свого батька, який 2009 року лишив цей світ. Хто тільки не розповідає, що і коли від нього чув... Я особисто наведу його цитату: «Коли  читаю «ЛУ», мені хочеться вмерти». Можна вірити цьому, чи ні...

Вертаюся в 28 серпня 2014 року. Цитую вибране Зайця: «Бідна мати Путіна — Ката народила, Вона перед Богом Тяжко завинила». Це тільки один з семи куплетів! «И скучно, и грустно...»  

 До речі, «ЛУ» ніби контролює така собі редакційна колегія. Всевишній  їм суддя... В мене давно жодного питання до письменника Яворівського, який рве на грудях не одну вишиванку, запевняючи, як шанує мого батька, Павла Загребельного, немає.

Я тільки думаю,Володимире, у Вас є мати? А у пііта Зайця?

«Я торкаю вашу честь? Я заперечую її наявність» («Гра престолів»)