dc-summit.info

история - политика - экономика

Воскресенье, 24 Марта 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Периодика «Червона» картка для України

«Червона» картка для України

Червона картка для України

По сторінках німецьких і німецькомовних друкованих видань прокотилася хвиля публікацій, спрямованих на підтримку ідеї бойкоту Євро-2012 в Україні

ЄВРОПЕЙСЬКА ПЕРШІСТЬ У ТІНІ РЕПРЕСІЙ

«Те, що дозволяє собі українське правосуддя у випадку Юлії Тимошенко, давно наражається отримати червону картку (...). Зараз потрібно використати рефлектори Європейської першості у футболі, щоб вчинити тиск...»

Попередня українська прем'єр Юлія Тимошенко, яка відбуває покарання у в'язниці через зловживання службовим становищем, оголосила голодування в знак протесту через «політичні репресії» у державі. Ось деякі коментарі з преси з німецькомовної території.

Саленбургер нахріхтен (Салебург): «Те, що дозволяє собі українське правосуддя у випадку Юлії Тимошенко, давно наражається отримати червону картку. Коли ув′язнену, яка нарікає на сильні болі, примусово і проти своєї волі, транспортують у лікарню, тоді це абсолютно не пов'язане з людською гідністю. Цей вчинок на межі мук. Неправедний режим Януковича давно мав бути викорінений з території. Крайній строк тоді, коли футбольні функціонери дадуть можливість проводити турнір. Нестерпним є те, що футбольні союзи вдаються до корупції, до мільярдів олігархів. У випадку з Україною, зараз потрібно використати рефлектори Європейської першості у футболі, щоб здійснити тиск на Януковича і його помічників.»

Люксембург ворт (Люксембург): «Вже тиждень колишня ікона помаранчевої революції Юлія Тимошенко страйкує голодом – чи буде це вирішенням щодо свавільності правосуддя? Віктор Янукович, який прийшов до влади 2010 року, веде жахливу гру з Юлією Тимошенко й опозицією. Страйк голодом є актом відчаю. Що робити? В європейській унії все голосніші вимоги, щоб футбольна Першість Європи бойкотувала. Але спорт є помилковою сферою для ведення політики. Краще б було, якби економічно знесиленій Україні скоротили допомогу і зупинили розмови про договір щодо приєднання її до Європейського союзу. Ту мову і Янукович розуміє.»

Нойе цірхе цайтунг (Цюрих): «Влада у Києві у випадку Юлії Тимошенко робить помилку за помилкою. Ця тема почала кидати тінь і на майбутню Першість Європи у футболі. Цю маніфестацію Україна не посміла б використати, щоб представитись у чим кращому світлі. Але захоплення Януковича наміром прибрати із політичної арени Юлію Тимошенко, очевидно, заважає йому помічати інші речі».

Франкфуртер алгемайне цайтунг (Франкфурт): "Юлія Тимошенко, ікона демократичного руху, на суді, який представляв медійне шоу, засуджена на покарання в'язницею. Вона перебуває у поганому стані здоров'я, знесилена і зараз відмовляється приймати їжу. Засмучення з правом велике, напрошується питання, чи потрібно бойкотувати Європейську першість у футболі. Зрештою, саме німецька збірна грає одне змагання у місті, в якому режим мститься Тимошенко. Питання про сенс бойкоту із політичних причин є старим; актуальна відповідь виголошує: звичайно, що Європейська першість відбудеться. Але краще, щоб ми уникли гнилих оповідей про коректне змагання молоді і спорту у просторі, у якому немає політики.»

Вестдойче алгемайне цайтунг (Дюсельдорф): «Із протесту через нелюдське ставлення до Юлії Тимошенко директор Борусії із Дортмунда Вацке не поїде на першість Європи. Той жест, певне, що не потрясе диктатора Віктора Януковича.

Але Вацке якраз поводить себе пристойніше, ніж водій Формули один Фетела, для якого тиск у шинах демонстративно важливіший від диктаторського режиму у Бахрейні. Між тим, Вацке покінчив з легендою про уявно аполітичний спорт. Вже і надання Першості Європи Україні було політичним рішенням, тому чистою нісенітницею є те, що президент УЄФА Платіні мовчить про Тимошенко, бо УЄФА неполітична організація. (...) Бойкот не багато чим допоміг би, чого не досяг і бойкот Олімпійських ігор у Москві 1980 – через вхід радянських військових частин в Афганістан. Але через що спортсмени і спортивні функціонери не мають своєї політичної позиції. Чому мовчать?»

Меркель погрожує бойкотом футбольної першості

БЕРЛІН – німецька канцлер Ангела Меркель погрожує, що не відвідає Європейську футбольну першість в Україні через випадок екс-прем′єра української влади Юлії Тимошенко, - передають німецькі ЗМІ.

Німецька влада через стан здоров′я Тимошенко критикувала офіційний Київ, Меркель висловила стурбованість, а німецький президент Йоахим Гаук сьогодні відмовив цій державі у запланованому візиті.

«Німецька влада вимагає від України, щоб та не чинила нічого, що ображає права Тимошенко», - сказала сьогодні німецька міністр юстиції Сабіна Лойтхойсер- Шнаренбергер, наголосивши, що «Тимошенко терміново потрібне лікування».

Із рядів Християнсько-демократичного союзу (ХДС) канцлера Меркель було сказано, що ставлення до Тимошенко, як оцінюється, безсумнівно суперечить людським правам, та й заважає покращенню стосунків України з Європейським союзом.

«Договір про асоціацію і приєднання України парафований. Чи він ввійде в силу залежить від того, чи влада в Києві у «випадку Тимошенко» здійснить і уможливить одне адекватне лікування у Німеччині чи в якійсь іншій країні», - сказав голова Комісії Бундестагу з зовнішньої політики Рупрехт Поленц (ХДС).

У межах тиску з боку Німеччини через «випадок Тимошенко», поряд з Меркель, й інші політики задумуються над тим, щоб бойкотувати частину Європейської футбольної першості, що відбудеться в Україні.

Меркель велика любителька і знавець футболу. Пам'ятають, як Меркель, декілька років тому на Світовій футбольній першості у Німеччині, разом зі своєю нацією, натхненно святкувала на трибунах Олімпійського стадіону у Берліні після перемоги німців над збірною командою Еквадору.