dc-summit.info

история - политика - экономика

Среда, 08 Апреля 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Парламентские хроники «Навіть кримінальні авторитети кажуть: не чіпайте тих, хто на Майдані!»

«Навіть кримінальні авторитети кажуть: не чіпайте тих, хто на Майдані!»

Владимир Канаш

Цей більш ніж красномовний вислів я почув у Верховній Раді 20 грудня з вуст депутата з “Батьківщини” Анатолія Гриценка, який, виступаючи з парламентської трибуни після промови генпрокурора України Віктора Пшонки, в такий необачний спосіб прагнув затаврувати правоохоронців, які чинили утиски проти майданової людності. Досвідчена людина, яка проходила високий вишкіл не лише у нас на батьківщині, але й у вищих військових закладах США і посідала пост міністра оборони України, не має жодного морального права посилатися на приклад кримінальних авторитетів. Зрештою, вітчизняні особи з депутатською недоторканістю не дуже переймаються нормами моралі й порядності. Навіть гіпотетично не можна собі уявити, що якийсь американський конгресмен публічно посилатиметься на думку мафіозних шибайголів.

Звіт нашого генерального прокурора, звісно, не був взірцем юридичної вишуканості, і те, скажімо, що після довготривалого слідства досі не оголошено імен авторів наказів беркутівцям діяти на повну силу, просто дивує. Ситуація тим більше ввижається не нормальною, що парламент відбув на довготривалі канікули, залишивши країну сам-на-сам з нелегкими роздумами щодо ближчого і подальшого майбуття.

Не лишився поза увагою як парламентської спільноти, так і величезної вітчизняної телеаудиторії, що прискіпливо придивляється в прямому ефірі до подій в сесійній залі, епізод, коли генпрокурор, виносячи на найширший загал відеокадри сумних подій на Майдані і прилеглих вулицях, долучив і проповідь  людини у священицькому спорядженні, яка виголошувала прокльони на адресу “москалів та жидів” і закликала до зброї. Невдовзі лідер “Свободи” спробував  зняти напругу, пояснивши, що це був дворічної даності виступ священика з Коломиї. Справді, генпрокурор мав би підшукати свіжішу аргументацію, і це не робить честі тим, хто готував своєму шефові матеріали для відповідального виступу з парламентської трибуни. Але згадана відеоцитата (що вочевидь була знайома опозиційним очільникам, якщо вони  миттєво визначили її дату й адресу) красномовно говорить про умонастрої не лише святих отців, а й їхньої пастви в певних регіонах. У мене особисто це викликає певні мінорні роздуми ще й тому, що церква загалом має демонструвати стриманість в оцінці суто політичних явищ і подій і перейматися божою проблематикою. Тим-то я не був у захваті, коли дізнався, що дзвони Михайлівського монастиря замість відправляти службу божу гучно реагували на події Майдану. Адже з сивої давнини відомі слова Ісуса посланцям від фарисеїв: віддавайте кесареве кесарю, а божіє Богові”.

Не склалося в опозиції з відставкою нинішнього уряду. Ще напередодні Арсеній Яценюк з погано прихованою посмішкою говорив, що опозиції для відставки Азарова з товаришами бракує якихось трьох голосів, які без сумніву поталанить долучити. Лідер “Батьківщини”, певно, згадавши про своє піонерське минуле, цілком довірився обіцянкам і голосам нардепів-комуністів. Петро Симоненко у виступі з трибуни спустив надто довірливого Арсенія на грішну землю:  комуністи відкликали свої голоси, які мали би поховати уряд, що, на переконання комуністів, обслуговує олігархічну систему. До речі, як повідомив спікер Володимир Рибак, долю кабінету міністрів (точніше його персонального складу) вирішуватиме президент Янукович.

День Святого Миколая, День міліції, католицьке Різдво, Новий Рік, Різдво православне, Водохреща... Все це скороминущі свята, а за тим — знову бурхливі парламентські будні. І, певно, знову виборці сподіватимуться на краще. Проблем лише в тому, що і для кого.