dc-summit.info

история - политика - экономика

Пятница, 29 Мая 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Парламентские хроники Вимінюємо дрес-код на переконання

Вимінюємо дрес-код на переконання

Владимир Канаш

Те, що депутати опозиційних фракцій українського парламенту час від часу виглядають, наче фотомоделі, які демонструють витвори дизайнерів одягу, давно вже нікого не дивує. Раніше поодинокі народні обранці під піджаки або ж без них вдягали вишивані сорочки, і це сприймалось нормально. Дехто з депутатів чоловічої статі вважав за достойність прикрашатися косичкою — і це теж не викликало протесту. З тих пір, як Юлію Тимошенко було піддано суду, а потім й ув’язнено, члени фракції БЮТ, а згодом і більшої за розміром «Батьківщини» почали вводити до свого одягу сорочки або блузи з портретом жінки з косою й написом «Юлі волю!».

Приклад «Батьківщини» почали наслідувати депутати УДАРУ Віталія Кличка, вдягнувшись у блузи червоного кольору з написом «Україна це Європа» (щоправда, чомусь без тире, як того вимагають правила правопису). Тут слід згадати про певну казуїстичну ситуацію, що сталася з лідером цієї політичної сили. Виступаючи на брифінгу на парламентському прес-пойнті, пан Віталій говорив про майбутню Асоціацію між Україною та Євросоюзом, а на його блузі був зафіксований доконаний факт європейськості нашої країни.

Днями у дрес-коді членів фракції «Батьківщини» виникли певні варіації: частина депутатів фракції змінила напис «Юлі волю!» на дещо інший - «Україні волю!». Так сталося, що поява цього варіанту співпала з певною ерозією всередині самої фракції, оскільки кількох членів фракції запідозрили (і здається, небезпідставно) у зраді партійних інтересів під час голосування за деякі євроінтеграційні закони.

Втім, порушення одностайності помічено і у лавах більшості, а точніше – у фракції Партії регіонів. Це траплялося, зокрема, під час голосування за закони щодо пенсійної реформи. Хоча ці випадки не викликали (принаймні вголос), як це траплялося у «Батьківщині», радикальної реакції з боку партійної верхівки ПР. Але лідер фракції регіоналів Олександр Єфремов на брифінгу висловив занепокоєння тим, що на депутатів фракції посилюється тиск з місць, особливо зі сходу і півдня країни, де виборці вважають, що погіршення відносин з Росією негативно відбивається на економічному стані промислово всі, на зайнятості тощо. З іншого боку на цих депутатів тисне євроінтеграційна позиція президента, і, отже, порушується монолітність фракції. Щоправда, на дрес-коді депутатів-регіоналів це не позначається. Вони вдягнені підкреслено витримано, без жодних політичних ознак або натяків.

Втім, останнім часом, хоч і без написів та зображень на одязі, представники фракції Партії регіонів дещо змінюють традиційну одностайність і дозволяють собі визнання, про які раніше навіть подумати було порушенням партійної дисципліни. Приклад, як завжди, подав той-таки Олександр Єфремов. Він публічно визнав, що члени фракції відчувають тиск з боку президента у питаннях оцінки євроінтеграції.  Щоправда, він додав, що у фракції завжди триває жвава політична дискусія з будь-яких питань. Якщо справді плюралістична атмосфера нині панує у ПР, то, можливо, дочекаємося і оприлюднення диспутів партійців зі своїм лідером. Продуктивних, плідних і щирих, хоч і без пропагандистських ярликів на одязі.