dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 15 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Парламентские хроники Катинська справа і демократичний поступ Росії

Катинська справа і демократичний поступ Росії

Владимир Канаш

30 листопада у Верховній Раді України після переговорів спікера нашого парламенту Володимира Литвина і маршалка (голови) Сенату Республіки Польща Богдана Борусевича відбулася спільна прес-конференція. Переговори затягнулись, і журналісти в невеличкій залі десь хвилин 40 очікували появи двох високопосадовців. Тривале очікування, на жаль, не було адекватним змісту виступів. Було ясно, що переговори мали суто традиційний, багато в чому протокольний характер.

Пожвавити дещо занудливу атмосферу прес-конференції (що посилювалося повільними паралельними перекладами українською й польською мовами)  вирішила кореспондент агенції “Інтерфакс-Україна”. Своє запитання (яке жодним чином не вписувалось в тему переговорів) стосовно реакції в Польщі на заяву Державної Думи Російської Федерації щодо визнання вбивства польських офіцерів 1940 року в Катині журналістка вирішила підсилити дещо провокативним чином: чи польська сторона вважає достатнім це визнання? Богдан Борусевич не виправдав надій кореспондентки, відповівши спокійно:

“Я вважаю, що ця заява означає значно більше для Росії, ніж для Польщі, оскільки в Польщі про катинську справу знали все і знали давно. Ця заява свідчить, що у справі демократизації Росія йде вперед”. На стрічці новин “Інтерфаксу”, який зазвичай обстоює принципи свободи слова, цих слів пана маршалка відшукати не пощастило.

Неевклідова арифметика

1 грудня народний депутат України Андрій Парубій (НУ-НС) у прес-пойнті в кулуарах Верховної Ради, де проводяться брифінги, виступив з дещо несподіваною (як для члена парламентського комітету із закордонних справ) філіпікою на адресу депутатів, які порушують закони і навіть конституцію тим, що, обійнявши інші посади, ганебно затягують процес відмови від депутатських манадатів. А. Парубій назвав аж 8 прізвищ, причому мотив його виступу одразу помітили присутні на брифінгу: майже всі порушники належать до фракції Партії регіонів.

Згодом журналісти оточили цільним колом голову регламентного комітету Володимира Макеєнка і зажадали чесної відповіді на запитання колеги Парубія. Той змушений був зізнатись, що нунсівець помилився з цифрою 8, оскільки таких у фракції регіоналів налічується 12. Але тут головний регламентник уточнив: всі вони уже подали заяви про складання депутатських повноважень, і регламентний комітет передав їх далі для розгляду в сесійній залі.

Пан Макеєнко при цьому вирішив не залишатися в боргу і оприлюднив довгий перелік депутатів з інших фракцій, які так само порушують законодавство і конституцію, але поки що не квапляться подавати заяви про припинення свого статусу обранців народу.

Майже два століття тому Лобачевський вщент розбив евклідову геометрію, висунувши натомість свою теорію, без якої нині неможливі сучасні уявлення про простір. Український парламентар Парубій, здається, пішов тим-таки шляхом, винайшовши неевклідову арифметику, згідно з якою не всі цифри визнаються реальними, а лише ті, що ввижаються йому політично доцільними.