dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 26 Сентября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Олегом Ляшком (фракція БЮТ)

Інтерв'ю з народним депутатом України Олегом Ляшком (фракція БЮТ)

Олег Ляшко

Владна коаліція не виконує своїх обіцянок

- Прокоментуйте, будь ласка, недавні голосування у Верховній Раді законопроектів, що стосуються малого і середнього бізнесу.

- Ці голосування засвідчили, що нинішня партія влади безнадійно далека від народу, а втілення обіцянок Віктора Януковича поліпшити життя мільйонів українських громадян вже сьогодні насправді відкладається на невизначений термін. Зокрема, парламентська коаліція відмовилася підтримати низку законопроектів, спрямованих на поліпшення умов діяльності середнього і малого бізнесу, що мало би покращити економічну ситуацію в країні. Зокрема, йшлося про законопроект щодо зниження податку на додану вартість (ним передбачалося з 2010 року зменшити ПДВ з 20 до 17 відсотків). Коаліція також відмовилася голосувати за законопроект про зниження податку на прибуток підприємств. Нині він становить 25%, а ми пропонували поетапно знизити його до 16%. Коаліція також відмовилася підтримати законопроект про сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в Україні: пропонувалося встановити низку пільг, преференцій і послаблень, зокрема, податкового, адміністративного та іншого тиску на малий і середній бізнес. Слід зауважити, що впродовж кількох місяців урядування нинішньої влади не зареєстровані у Верховній Раді законопроекти, спрямовані на виконання тих передвиборчих обіцянок, що їх давав Віктор Янукович.

- Даруйте, півтора місяці — це кілька? До того ж без ухваленого бюджета на 2010 рік хіба можна було вирішувати згадані Вами питання?

- Автором цих законопроектів був я. Я вирішив цим допомогти Віктору Януковичу виконати свої передвиборчі обіцянки, але тут на заваді стала парламентська коаліція. Загалом ми бачимо, що про ці обіцянки забули. Про це свідчить і бюджет, який значно посилив роль і податкової адміністрації, знівельовано роль малого і середнього підприємництва в житті країни. Підвищення акцизів на паливно-мастильні матеріали, ініційоване урядом Миколи Азарова, призведе до значного подорожчання бензину і дизпалива, а отже, й до подорожчання продуктів харчування.  І тому ті хвалебні оди щодо підвищення з 1 травня на 30 гривень пенсій і мінімальних зарплат у підсумку обернуться зростанням цін, інфляції.

- Але ж пенсії та мінімальні зарплати підвищуються не з 1 травня. Починаючи від цієї дати, поетапно виконуватимуться згадувані Вами передвиборчі обіцянки Віктора Януковича у повному обсязі. І про інфляцію, як свідчить остання статистика, поки що не йдеться.

- Наша фракція й надалі ініціюватиме прийняття законів, спрямованих на захист інтересів українських громадян, і в разі, коли владна коаліція  не голосуватиме за ці закони, ми постійно нагадуватимемо про це нашим виборцям.