dc-summit.info

история - политика - экономика

Четверг, 16 Июля 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Переформатування парламентських комітетів: тут і нині, або ж у новому складі Верховної Ради?

Переформатування парламентських комітетів: тут і нині, або ж у новому складі Верховної Ради?

Переформатування парламентських комітетів: тут і нині, або ж у новому складі Верховної Ради?

Однією з головних причин (або ж приводів) блокування трибуни Верховної Ради фракцією БЮТ є відмова нової коаліції мерщій здійснити переформатування складу парламентських комітетів. При цьому кожна з конфліктуючих сторін наводить свої аргументи.

Народний депутат України Сергій МІЩЕНКО (фракція БЮТ)

- Блокування трибуни в останній день перед тижневою перервою у сесійних засіданнях — чому ви так поспішаєте?

- Ми сьогодні говоримо не про посади. Сьогодні позиція нашого блоку як опозиційної сили полягає в обстоюванні механізму контролю. Зрозуміло, що нині опозиція позбавлена такого механізму. В законі про регламент Верховної Ради України чітко вказано, які опозиційні комітети мають належати до опозиції. Ми розуміємо, що проблема не в посадах, а в тому, що ми як опозиція повинна мати дієвий вплив на владу і контроль за її діями. Це можна зробити лише через відповідні комітети, наділені контрольними функціями. Нагадаю: коли формувалася Верховна Рада України 6-го скликання, то була інша конфігурація політичних сил у парламенті. Коаліція тоді складалася з БЮТ і НУНС, а опозиція — з Партії регіонів, Блоку Литвина і Компартії України. В регламенті чітко сказано, що комітети розподіляються за двома принципами: перший — квотний, другий — владний та опозиційний. І у 83-й статті визначено, які комітети належать опозиції. І тоді, коли наші партнери запропонували, що вони хочуть очолити опозиційні комітети і отримати посаду першого заступника голови Верховної Ради, ми погодилися з такими умовами, бо вони прописані у регламенті Верховної Ради.

- І що ви робитимете, окрім блокування трибун?

- Сьогодні ситуація змінилася, і ясно, що треба виконувати положення закону. Неможливо, щоби влада мала відповідні посади у виконавчій сфері, у судовій владі, у законодавчій владі. Відомо, що опозиційні комітети — це той інструмент, завдяки якому ми можемо впливати на владу. І тому на засіданні фракції я як голова комітету правової політики запропонував, що подам у відставку для того, щоб розпочати процес перерозподілу комітетів і повноважень у Верховній Раді. Отже, наші пропозиції є наступними: голови комітетів від БЮТ, заступники голів, секретарі складають з себе повноваження. Ми пишемо заяви про те, що готові скласти свої повноваження в комітетах, які належали влад. І зайняти інші посади, в інших комітетах, де будемо здійснювати контроль як опозиція — в бюджетному, соціальної політики, судоустрою,  з боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Бо нині створилася дивна ситуація, коли влада, по суті, сама себе контролює.

Народный депутат Украины Михаил ЧЕЧЕТОВ

-  Как вы реагируете на поведение фракции БЮТ? 

- Я хочу вам перефразировать известное высказывание одного из лучших премьер-министров царской России Петра Столыпина: «Им нужны великие потрясения, а нам – великая Россия». Так вот нам нужна великая Украина, в отличие от тех, кому нужны великие потрясения. Они никак не могут смириться со своей ролью оппозиции. Мы заинтересованы в обустройстве сильной, великой, демократической Украины, а наши оппозиционеры из БЮТ жить не могут без потрясений. Мы намерены в самое ближайшее время принять бюджет с тем, чтобы повысить социальные стандарты людей, а  бютовцы мечтают  в этот самый момент устроить суету с переформатизацией комитетов и отложить принятие бюджета на неопределенный срок – точно так же, как они поступали, когда были при власти. Они прекрасно понимают, что предлагаемая ими процедура затянется на месяц-полтора, и затем попытаются свалить все сложности на нынешнюю коалицию. Разумеется, мы против революций, заложником которых является народ.

- Но ведь БЮТ ссылается на положения регламента...

- Обратите внимание: ведь из пяти фракций только БЮТ блокирует трибуну, только БЮТ пытается дестабилизировать обстановку, прикрываясь требованиями закона. В последние недели мы интенсивно работаем над проектом бюджета, чтобы, повторяю, решить социальные проблемы людей и наконец-то заняться проблемами реальной экономики. 

- Но бютовцы намерены продлить блокирование трибуны до  удовлетворения их требований...

- Таким своим поведением они рискуют полностью утратить доверие своих избирателей. Если они не одумаются, это будет означать их политическую смерть. А те вопросы, которые БЮТ пытается наспех решить, можно будет реализовать в 2012 году, когда состоятся очередные парламентские выборы. И это вполне согласуется с регламентом нашего парламента.