dc-summit.info

история - политика - экономика

Четверг, 24 Сентября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Ганною Герман

Інтерв'ю з народним депутатом України Ганною Герман

Ганна Герман

Ми разом йдемо шляхом європейського розвитку, змін і реформ

- Як Ви ставитесь до заяви Юлії Тимошенко про те, що 7 лютого українці робитимуть вибір між європейським майбутнім нашої країни і між її минулим?

- Я відповідаю: так, українці й справді робитимуть вибір між європейським майбутнім і минулим, але минулого, такого принизливого, яке вони мали за урядування кабінету міністрів Юлії Тимошенко, вони не оберуть ніколи, тому що у першому турі виборів вони показали цьому минулому правлінню “червону картку” і дали зелене світло змінам, реформам і європейському шляху. І за це вони голосуватимуть, і це їм пропонує кандидат у президенти Віктор Янукович. А загалом  це є той унікальний випадок, коли я погоджуюся з Юлією Тимошенко: минулого, яке вона принесла Україні — безробіття в шість мільйонів людей, вбогі, принизливі заробітні плати, економічне падіння і втрата міжнародного авторитету України,  – такого минулого з Тимошенко люди більше не оберуть.

- Після звільнення  члена Центральної виборчої комісії Писаренка його однофамілець з фракції БЮТ щойно заявив, що нині створено цілком інший баланс сил у ЦВК не на користь Тимошенко, а на користь Віктора Януковича. Як би Ви прокоментували цю заяву?

- Ми маємо шанувати закон, якщо ми хочемо, щоби наша країна була насправді демократичною і якщо хочемо йменувати себе демократією. Бо демократія — це повага до закону. А презумпція невинності — це теж норма закону. І коли члени Блоку Юлії Тимошенко (зокрема, народний депутат Писаренко) і сама вона постійно у чомусь когось звинувачують або когось підозрюють, то вони перетворюють Україну на країну інтриг і підозр. І коли вона говорить, що хтось там може щось робити на чиюсь користь — це саме й є відхід від демократичних принципів. Я би радила Юлії Тимошенко після виборів сісти за книжки з демократії, їй є над чим попрацювати в тій сфері.

- З боку опонентів Віктора Януковича чути погрози: буцімто в разі його перемоги свободу слова в Україні чекатимуть нелегкі часи.

- Я неодноразово висловлювалася на цю тему і повторю вже вкотре: Віктор Янукович декларував і декларує, що в Україні розширюватиметься свобода преси, в нас не буде замовних матеріалів, в нас не буде диктату власників ЗМІ, журналісти матимуть право говорити і писати все, що вони думають. А політики і президент так  само завжди буде відкритий для них. І я хотіла б вам сказати, що ми разом із вами йдемо шляхом європейського розвитку, шляхом змін і реформ. І Україна стане сильною державою. Нарешті, гасло “Сильні регіони — сильна Україна!” буде реалізоване в усій повноті.  

- Прокоментуйте, будь ласка, заяву Юлії Тимошенко про те, що жодний портрет Януковича не висітиме в школах.

- Нині на наших дітей спрямовано стільки небезпек, вони настільки незахищені у суспільстві, де цілком потоптаний закон, де не дбають про вчителів і про учнів, що в класах слід вивішувати ікону Божої Матері, а неЩо вона захищала наших дітей, а не портрети президентів.