dc-summit.info

история - политика - экономика

Вторник, 27 Октября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з першим заступником голови Верховної Ради України Олександром Лавриновичем (ПР)

Інтерв'ю з першим заступником голови Верховної Ради України Олександром Лавриновичем (ПР)

Олександр Лавринович

6 жовтня український парламент прийняв у першому читанні законопроект в редакції депутата від блоку Литвина Олега Зарубінського про підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати 2009-2010 рр. 259 голосів віддали за прийняття законопроекту. З них 170 належали фракції Партії регіонів, 39 – НУ-НС, 26- Компартії України, 20 – блок Литвина (який, до речі, ще зовсім недавно в цьому питанні підігрував БЮТ'у).

- Коли це інтерв'ю побачить світ, можливо, остаточно вирішиться доля законопроекту. Але так чи інакше, громадськість має усвідомити повчальний досвід проходження цього вкрай потрібного законодавчого документу. 

- На  жаль, упродовж  кількох місяців нам довелося спостерігати за нескінченним змаганням, перш ніж нині законопроект був ухвалений в першому читанні. Сподіваюсь, що невдовзі він успішно пройде друге читання.

- Були закиди щодо штучності проблеми дотацій малозахищеним верствам населення...

- Звичайно, це не відповідає дійсності. Насамперед треба подивитися на загальні підходи і на цифри. Пригадаймо, що обчислювання дотації почалося з того, що були взяті розрахунки Міністерства соціальної політики і праці. Відповідно до Закону про оплату праці і Бюджетного кодексу було запропоновано виконати вимоги цих документів. При цьому слід було враховувати індекси інфляції і реальну вартість споживчого кошику. Одразу було підкреслено, що не йдеться про політичну складову. Перебіг подій з голосуванням законопроекту в редакції Олега Зарубінського, який був проголосований, лише підтверджує відсутність політичного підходу. Просто колега Зарубінський вніс корективи у свій варіант, зробивши його реалістичнішим. Отже, ми отримали результат.

- Міністерство соціальної політики висловлювало застереження: мовляв, країна не потягне таких витрат...

- Але ж ми сьогодні бачимо, як прем'єр міністр пересувається країною і, збираючи численні аудиторії, виймає з державної кишені гроші – 60 мільйонів, потім 100 мільйонів на заробітну плату то одній, то іншій категорії працівників. При цьому Верховна Рада тих питань не розглядала, що прямо суперечить закону про державний бюджет. І тут не йдеться про обіцянки, які так щедро роздає глава уряду, а вже про конкретні дії впродовж останніх двох місяців. Маю на увазі зміни в оплаті праці вчителям, потім бібліотекарям, певним категоріям лікарів. Слід чітко виконувати вимоги законів України і незалежно від того, де працює людина, і від тарифної сітки забезпечити виплати згідно з кваліфікацією працівника.  Це єдиний шлях для нормального суспільства. Робити подарунки, які не передбачені державним бюджетом – це протиправні дії. В бюджеті поточного року спеціально було зазначено, що з 1 травні 2009 року він буде коригуватися. Але, на превеликий жаль, цього не сталося. Ось вже середина жовтня, а ми не маємо змін, які передбачалися .законом про бюджет, ухваленим ще в грудні минулого року.

- Чому так довго домовлялися, блокували трибуну? І раптом перший крок (тобто перше читання) зроблений...

- Довго домовлялися, тому що протягом тривалого часу з одного боку була боротьба за авторство законопроекту, з другого - ми мали інші проблеми,    Згадайте: коли вперше схожий законопроект був проголосований в парламенті, він зібрав лише 200 голосів. Очевидно, час і питання політичної кон'юнктури схилили терези на користь законопроекту. Адже слід було думати про тих, хто втрачає останні можливості для елементарного виживання.