dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 11 Июля 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Олегом Ляшком (БЮТ)

Інтерв'ю з народним депутатом України Олегом Ляшком (БЮТ)

Народний депутат України Олег Ляшок (БЮТ)

ЧИ Є ВИХІД З БЕЗВИХОДІ?

- У шахах існує ситуація, яка має назву “цугцванг”: коли необхідність зробити хід веде до невигідних наслідків — погіршення позиції або до матеріальних втрат. Яким, на Вашу думку, є вихід з нинішнього цугцвангу в нашому парламенті?

- Слід докорінно змінити виборчу систему. Тактичні, паліативні зміни нічого не дадуть. Ви ж бачите, що нинішній найвищий представницький орган держави доведений до стану цілковитого колапсу. Світовий досвід свідчить, що під час загострення політичної ситуації (скажімо, у перебігу виборів глави держави) саме парламент є стабілізуючим фактором. У нас все відбувається навпаки. І ми день у день спостерігаємо (як у шаховому цугцвангу) і погіршення позиції, і матеріальні втрати.

Я не відкрию великої таємниці, коли скажу, що у парламентських фракціях в разі прийняття відповідальних рішень чільні особи вирішують все, решта членів фракціі — це практично баласт. Він чекає вказівок від двох-трьох людей в парламенті (ба навіть з-за його меж). За великим рахунком для “виходу з безвиході” слід Януковичу і Тимошенко сісти за стіл переговорів і дійти якогось компромісу.

- В ЗМІ промайнуло повідомлення про Ваш можливий вихід з фракції БЮТ...

- Ситуація дивна. Щойно в сесійній залі до мене підійшов перший заступник голови фракції БЮТ з претензіями з приводу цих пліток. Невже Андрій Кожем'якін не міг дати собі раду подумати, що я про вихід з фракції перш за все повідомив би її керівників. А тут — якісь кадебістські вихватки...

Можу припустити, чому намагаються роздмухати цей скандал. У проекті бюджету, запропонованому урядом, містилося чимало нюансів, які не враховують особливості поточної економічної ситуації, вступають у суперечність з діючою Конституцією та Бюджетним кодексом. Я про це прямо сказав прем'єр-міністрові напередодні затвердження проекту бюджету на позачерговому засіданні уряду. Розмова наша відбулася пізно ввечері, я виклав свої зауваження до проекту бюджету. На превеликий жаль, Юлія Володимирівна, можливо, через те, що була пізня година, через втому (вона працює по двадцять годин на добу) не сприйняла моєї аргументації, а наступного дня на засіданні уряду робила якісь натяки без прізвищ, когось звинувачувала в корупції. Якщо ж у нас можуть висловлювання своїх якихось альтернативних думок вважати виходом з БЮТ, то це перебільшення. Я не збираюсь нікуди виходити. Гадаю, якщо мене виключать, то зроблять велику помилку.