dc-summit.info

история - политика - экономика

Четверг, 13 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом Ольгою Герасим'юк (НУНС)

Інтерв'ю з народним депутатом Ольгою Герасим'юк (НУНС)

Народний депутат Ольга Герасим

Дилетантство у державотворенні не має жодної перспективи

- Чи вірогідний, на Вашу думку, цього року новий газовий конфлікт з Москвою?

- Я не є фахівцем з газових питань, але, зважаючи на певні імперські прояви нашого північного сусіда, нам слід очікувати конфліктів різного масштабу. Серед них може бути й газовий. Прогнози в цьому питанні — справа невдячна, хоч останнім часом подібні інциденти у нас траплялися ближче до Нового Року.

- Але ж згадаємо, що під час останнього газового конфлікту саме українська сторона проявила себе не з кращого боку...

- Погоджуюсь з вами, бо та невизначеність позицій різних гілок нашої влади навряд чи сприяла відстоюванню українських інтересів. І загалом подібну слабкість наші партнери по різних політичних і бізнесових перемовинах дуже добре відчувають і користуються нею. В останньому газовому конфлікті ми виставлляли певні обгрунтовані вимоги, але в кінцевому залишку отримали роздратування з боку низки європейських лідерів. Маю на увазі перш за все німців. Я працюю в Парламентській асамблеї Ради Європи, і коли там з нашого боку висуваються якісь пропозиції, то з боку німецьких представників доводиться чути закиди: мовляв, ми нині не дуже схильні довіряти Україні, тому що ви нам не дали газу. І все це вони екстраполюють на речі, які до газової проблеми жодного стосунку не мають. Звісно, гілки нашої влади мали б відчувати велику відповідальність за свої необачні кроки. Втім, нині, коли ми вже входимо в період жорсткої передвибоної президентської кампанії, я не вірю, що гілки влади порозуміються. Проблема полягає в тому, що більшість людей з команд політичних партій укомплектована людьми, які не керуються державницькими інтересами.

- Наскільки вірогідний найближчим часом вихід з коаліції однієї з політичних сил?

- Я не думаю, що це зараз відбудеться, оскільки нині це нікому не вигідно. Якщо ж говорити про фракцію НУНС, то вона складена з кількох груп, я б сказала, з прошарків, і дехто у фракції вважає, що вони і не входили в коаліцію. Гадаю, що цей парламент ще попрацює, хоча якість його складу далека від нормальної.

- Отже, коли, на Ваш погляд, відбудуться парламентські вибори?

- Дочасні парламентські вибори тепер уже неможливі. Тобто вибори мають  статися у передбачений законом термін.

- В разі, коли до другого туру президентських виборів не вийде кандидат від вашої політичної сили, кого гіпотетично Ви могли би підтримати?

- Заявили про свої президентські амбіції діючий президент, а також Арсеній Яценюк та Анатолій Гриценко. Можливі ще якісь варіанти. Але я вийшла з лав партії і не йму віри в те, що хтось з наших кандидатів подолає бар'єр першого туру виборів. Мені важко нині сказати, хто підтримує “Нашу Україну”, бо її тривалий час переслідує системна криза, а далі наповнювати стиснутим повітрям цей балон — це просто безперспективно. Отже, навряд чи варто говорити про те, кого підтримуватиме наша політична сила. Я говорю про це не зі злорадством, а з болем. Політична сила, яка свого часу вивела людей на Майдан, нині переживає ганебні часи. Мені прикро, хоча усвідомлюю, що історія розвивається своїм шляхом. І те, що ми маємо, зайвий раз підтверджує закономірність виродження всіх революцій. Єдине, що тішить: все ж таки змінилося (і в кращий бік) наше суспільство, і я маю на нього великі надії. Створюється ресурс для розвитку справжнього громадянськогог суспільства. В ньому формуються справжні, а не галаслиі патріотичні сили. А все рещта — то був справді болісний процес, щоб ми зрозуміли, як перйти до другого етапу становлення держави.

- З огляду на все це, що Ви можете сказати взагалі про оцю нашу політичну моду утворювати блоки з дрібненьких партійок, які виникають ситуативно і практично нікого не представляють?

Річ у тім, що ці партії позбавлені серйозних програм, мають в кращому випадку гасла, які часто не узгоджуються з програмами інших партій блоку. І, отже, отримуємо типових лебідя, рака і щуку. Повторюю, добре, що ми  хоча б маємо ці сумні уроки. Стало ясно, що дилетантство  у державотворенні не має жодної перспективи. Сподіваймося, що цей бульйон перебулькає.