dc-summit.info

история - политика - экономика

Четверг, 25 Апреля 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв'ю з народним депутатом України Андрієм Шкілем (БЮТ)

Інтерв'ю з народним депутатом України Андрієм Шкілем (БЮТ)

Народний депутат України Андрій Шкіль

Нині в Україні немає потреби вкладати у передвиборчі перегони величезні кошти, аби долати байдужість виборців

- Чи вірогідний, на Вашу думку, цього року новий газовий конфлікт з Москвою?

- Вірогідний. Ці конфлікти практично можуть відбуватися постійно, не дивлячись на тяжку і добре виписану довготривалу угоду між Україною і Росією. Мабуть, такою є наша доля, яка залежить від вдачі Росії. Тому я вважаю, що тільки через серйозне залучення європейських інституцій можна уникати постійних ускладнень ситуації.

- Але ж вони нині залучаються...

- Так. Втім, поки що все відбувається у конфліктогенній зоні.

- Наскільки вірогідний найближчим часом вихід з коаліції однієї з політичних сил?

- Малоймовірний. Не буде виходу жодної політичної сили, які входять до складу коаліції.

- І так буде аж до наступних парламентських виборів?

- Природно. Лише після виборів формуватиметься нова коаліція. А нинішня існуватиме принаймні до президентських виборів, а там — побачимо. 

- В разі, коли до другого туру президентських виборів не вийде кандидат від Вашої політичної сили, кого гіпотетично Ви могли би підтримати?

- Цілком зрозуміло, що ми не будемо підтримувати представника наших опонентів, а прихильно підтримуватимемо дружню політичну силу.

- Тобто можливі варіанти?

- Саме так, але нині говорити конкретніше як мінімум передчасно.

- Коли, на Ваш погляд, відбудуться парламентські вибори?

- Стовідсотково можу твердити, що вони відбудуться після президентських. Моє особисте відчуття, що парламентські вибори відбудуться вчасно, згідно із законодавством. Всі інші варіанти будуть помилковими.

- Криза, безумовно, впливає і впливатиме на донорську підтримку політичних партій (зокрема, крупним бізнесом). Що це означає для Вашої політичної сили? І з огляду на це: яким чином вона будуватиме передвиборчу президентську, а можливо, й парламентську кампанії?

- Я — великий противник витратних мега-шоу. Проблема нинішнього українського суспільства  полягає в тому, що воно аж надто політизоване. Але з іншого боку — це його перевага, оскільки немає потреби вкладати у передвиборчі перегони величезні кошти, аби долати байдужість виборців. Наша політична сила просто має захищати ті здобутки, які маємо за час перебування при владі. Що ж до будівництва передвиборчої кампанії, то у нас воно не мінялось і не залежало від того, перебували ми при владі чи в опозиції. Головний акцент — це безпосереднє спілкування з виборцями. Так буде і цього разу.

- Але ж все одно витрати будуть чималими.

- Життя витратне. Країна у нас велика. Але, гадаю, навіть ті політичні сили, які звикли витрачати величезні кошти на передвиборчі кампанії, будуть змушені вгамовувати свої апетити й коригувати попередні сценарії..