dc-summit.info

история - политика - экономика

Воскресенье, 09 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з нароним депутатом України Сергієм Капліним (фракція партії «Блок Петра Порошенка»)

Інтерв’ю з нароним депутатом України Сергієм Капліним (фракція партії «Блок Петра Порошенка»)

d144 1

- Нині спостерігається дещо незвичний порядок, коли деякі народні депутати ладні виголошувати свої законопроекти мало не з місця…

- Саме так. Залишається хіба що дозволити депутатам не ходити на роботу, а доповідати свої законотворчі ініціативи за допомогою скайпу. Те, що нині коїться в сесійній зал, і є відвертим порушенням елементарних вимог. І не виключено, що невдовзі доведеться буквально прив’язувати народних обранців на їхніх місцях, аби вони брали участь у голосуваннях. 

- Наскільки буде ефективною дія Тимчасової слідчої комісії по розслідуванню діянь уряду та його глави?

- Я вже друге скликання є народним депутатом. І можу детально розповісти, як слід робити, аби закон не був прийнятий. І що робити, аби не створити Тимчасову слідчу комісію. Я закликаю журналістів, а також громадян, які дивляться всі оці телеефіри: не вірте тому, що ми не маємо досконале законодавство щодо діяльності отих ТСК. Воно є таким на європейському рівні, коли передбачається, що на допит перед ТСК можна привести будь-якого міністра аж до прем’єр-міністра України. При цьому є змога провести ретельне розслідування аж до того, що вчинити арешт за відмову давати правдиві свідчення. Члени ТСК не зможуть виходити до вас і говорити речі неперевірені. Натомість давайте розпочнемо конструктивний процес вирішення тих питань. 

- Що можете сказати про здатність відповідного комітету вирішити питання про створення ТСК? 

- Слава Богу в комітеті по боротьбі з корупцією корупціонерів менше, ніж тих, хто з корупцією хоче боротися і бореться. В цьому комітеті є великий шанс домогтися справжніх заходів для боротьби з корупцією. Нинішні заяви фракції «Народного фронту» для покривання Арсенія Яценюка може призвести лише до банкрутства певних політичних сил. Тому що вся країна живе бажанням отримати відповідь на запитання: «Що заважає нині розпочати розгляд тих справ в нормальному повноцінному парламентському слідчому режимі?»

- А чому треба було доводити до створення ТСК?

- Всі були переконані, що якісь кроки зробить Міністерство внутрішніх справ (а воно цього не зробило) й інші силові структури. На вулиці тисячі людей. Я запрошую всіх українців завтра, післязавтра приходити і захищати наші закони, Конституцію та інтереси боротьби з корупцією. Якщо не ми з вами, не молоді депутати не докладуть максимум зусиль, ми отримаємо корупційний путч у парламенті. Це буде таким прецедентом, коли ми зможемо чітко сказати: цей парламент і надалі покриватиме прем’єр-міністра, віце-прем’єрів, а ви  в результаті отримаєте нові надвисокі тарифи і низькі зарплати, а діти ваші плакатимуть від голоду, хворіти – і все тому, що ви не виходите на боротьбу за свої інтереси. Тож давайте забезпечувати конституційний розвиток подій у парламенті.