dc-summit.info

история - политика - экономика

Воскресенье, 05 Июля 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Григорієм Немирєю (фракція ВО «Батьківщина»)

Інтерв’ю з народним депутатом України Григорієм Немирєю (фракція ВО «Батьківщина»)

but7

- Що можна сказати про ухвалені Верховною Радою законодавчі акти щодо особливостей місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей? 

- Ідеться перш за все про можливість cпочатку дискусії про повернення  Україні контролю за своїм власним державним кордоном. Слід нагадати, що президент Порошенко на початку листопада минулого року звинуватив російську сторону в невиконанні мінських домовленостей. Він запропонував повернутися в річище цих домовленостей, а саме: по-перше, припинення вогню, по-друге, створення буферної зони розмежування і по-третє – найголовніше, контроль за кордоном України з Росією. Ми не бачимо зараз якихось зрушень саме в цьому ключовому елементі. І основне в цьому випадку – це речі, які мають вирішуватись не те що в пожежному порядку. Йдеться перш за все про долю чотирьох мільйонів співгромадян, про родини, частина яких живе вже на території, яка не контролюється Україною, а інша на території, що контролюється нашим урядом. Саме тому, перш ніж прийняти відповідальне рішення, мають бути з’ясовані всі  найдрібніші моменти й деталі. Тому це має бути голосування за один з сотні законів. Ідеться про питання суверенітету, контролю України за її територіальною цілісністю і про долю багатьох наших співгромадян. 

- Особливий статус стосується окупованих територій?

- В тексті закону вживається не термін «Окуповані території», а  «окремі райони Донецької та Луганської областей». Де-факто ідеться про території, де українська влада не контролює ситуацію і не підтримує конституційний порядок. Хочу нагадати, що за час дії попередніх домовленостей щодо перемир’я, подібні території збільшились на 550 квадратних кілометрів. В даному випадку йдеться про те, що передбачалось меморандумом від 19 вересня, але в разі, коли немає доступу до таких територій з боку України та представників ОБСЄ і практично ці функції  здійснюватись не можуть, то не можна ставитись до цього легковажно. Але є ще одне питання. Ми фактично голосуємо за подібний законопроект, то ми створюємо прецедент, а він у міжнародному праві є дуже серйозною річчю. А хто гарантує, що конфлікт в разі, якщо він буде в такий спосіб заморожений, не виникне знову на будь-якій території  України? І що тоді він не буде використаний російською стороною ? Таких гарантій, на жаль, немає.