dc-summit.info

история - политика - экономика

Пятница, 19 Июля 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Юрієм Павленком (фракція «Опозиційний блок»)

Інтерв’ю з народним депутатом України Юрієм Павленком (фракція «Опозиційний блок»)

ob24

 
-  Що Ви можете сказати про голосування стосовно звернення Верховної Ради України щодо визнання ЛНР та ДНР терористичними організаціями?
- Я особисто голосував за це звернення. Це було і є моєю позицією.
 
- А що це практично дасть Україні?
- На жаль у згаданій заяві жодних практичних наслідків не проглядається. Це – не юридичний документ, а публічний політичний документ. Тому говорити про якісь практичні політичні наслідки немає підстав. Це просто волевиявлення позиції законодавчого органу. І не більше. Загалом мушу зауважити, що, на жаль, в останні місяці у Верховній Раді ухвалюються закони, що приймаються з порушенням чинного закону про регламент. Вони голосуються без серйозного аналізу (перш за все – соціально-економічного). Отже, чимало рішень Верховної Ради не вирішують проблем, а навпаки поглиблюють їх. Тому сьогодні Опозиційний блок звернувся з парламентської трибуни до керівництва Верховної Ради припинити ганебну практику ухвалення законів без фахового аналізу і копіткої попередньої роботи.
 
- Опозиційний блок готував заяву, що мала певні особливості. Будь ласка, конкретизуйте, бодай коротко, її зміст.  
- Ми сьогодні в нашому варіанті заяви пропонували звернутися до Організації Об’єднаних Націй з приводу введення миротворчого контингенту на ту територію України, де нині тривають воєнні дії. Це, на нашу думку, створить сприятливі умови для досягнення миру на тих територіях. Ми за те, щоби були використані всі можливості і всі варіанти для цього. Ще раз наголошую: виключно військовим шляхом зупинити кровопролиття неможливо. Слід використовувати всі шанси для цього. І миротворчий контингент ООН – це один з можливих й ефективних механізмів для виходу з ситуації, що склалася, для припинення вогню. Якщо ми говоримо про мінські домовленості, згідно з якими мав бути припинений вогонь, але він не припинявся практично навіть на один день, а нині навпаки активізувався. А миротворчий контингент, на нашу думку, дав би змогу перейти від заяв про наміри до конкретного контролювання ситуації неупередженими міжнародними структурами. Сам це дає змогу сподіватися, що ще лишилися шанси на врегулювання ситуації на південному сході України.