dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 22 Февраля 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Вікторією Сюмар (фракція «Народний фронт»)

Інтерв’ю з народним депутатом України Вікторією Сюмар (фракція «Народний фронт»)

nf7
-  Що Ви можете сказати про позицію нинішньої влади в Україні, враховуючи ситуацію на південному сході держави?
-  За умов війни держава повинна мати інструменти, аби діяти швидко й ефективно. 
 
-  Наша Рада національної безпеки й оборони ухвалювала рішення щодо приєднань до санкцій стосовно Росії. Про що саме йдеться?
- Йдеться про приєднання до цілковито всіх санкцій, які було запроваджено не лише країнами Європейського Союзу, але й тими, хто формально не входить до нього. Маю на увазі перш за все Сполучені Штати та Канаду. Україна поділяє всі заходи, що їх застосував світ, аби стримати агресора. 
 
-  Як це може вплинути на нашу економіку?
-  Цей вплив вимірюється тим, що ми вже втратили близько 20 відсотків економіки. А ще є економічні збитки, спричинені російською агресією. Але маємо робити з цього висновки і виходити на ринки в інших країнах, -- у Євросоюзі, в Азії. І слід давати собі раду в тому, що економічні стосунки з країною-агресором – це не можна вважати нормальним. 
 
-  Прокоментуйте перебіг останніх подій у Парламентській асамблеї Ради Європи…
- Росія нині погрожує, що вона вийде з ПАРЕ і, отже, не буде дотримуватись певних зобов’язань, особливо тих, що стосуються прав людини. Адже це не є якоюсь новиною. Росія постійно намагається шантажувати не лише Україну, але й міжнародні організації, говорячи, що мовляв, вони Росії не дуже-то й потрібні. Але якщо Росія хоче бути частиною цивілізованого світу, то вона мусить рахуватися з міжнародним правом. ПАРЕ з цього приводу висловлюється достатньо жорстко, і позиція української делегації саме в цьому і полягає. Наслідок – делегацію Росії позбавлено права голоса.
 
- Результати парламентських виборів у Греції можуть вплинути на режим санкцій країн ЄС проти Росії: адже такі рішення мають прийматися консенсусом.
-  Російське фінансове лобі і справді має вплив. І ми можемо простежити, як це відбувається в парламентах деяких європейських країн. Але будемо сподіватися, що європейські парламенти прислухаються до змісту звернення Верховної Ради. І тут має бути жорсткий вибір: або хтось погоджується з порушенням режиму світової безпеки і світопорядку, що виник після Другої світової війни, або буде жорстко реагувати на це.