dc-summit.info

история - политика - экономика

Воскресенье, 26 Января 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Єгором Соболевим (фракція «Самопоміч)

Інтерв’ю з народним депутатом України Єгором Соболевим (фракція «Самопоміч)

sp13
- Які Ваші прогнози на ухвалення закону про Держбюджет 2015 року?
- Чесно кажучи, я вже попередив дружину, що Новий Рік зустріну тут, в сесійній залі разом з Володимиром Гройсманом та іншими колегами…
 
- Виходячи з першої реакції зали на проект бюджету, процес буде, м’яко кажучи, непростий…
- Ваша фракція, не голосувала за законопроект, що розширює права секретаря Ради національної безпеки і оборони… 
- Ми з величезною повагою ставимося до Олександра Турчинові і гадаємо, що він має всі можливості бути сильним секретарем Ради національної безпеки й оборони за часів  теперішньої війни за незалежність нашої країни. Але ми проти того, аби надавати повноваження посаді. Скажімо, якщо завтра звільнять з цієї посади Турчинові і призначать Валерія Гелетея? Як ми поставимося до того, що ці повноваження перейдуть до цієї людини? А закон вже зупинити буде неможливо. Тому наша позиція пролягає в тому, що РНБОУ має стати центром планування оборонної політики (і в Олександра Турчинова для цього є всі можливості). Отже, «Самопоміч» буде підтримувати всі заходи, пов’язані зі зміцненням оборони, але не погоджується надавати повноваження посаді, на яку не обирають люди, а яка одноосібно призначається Президентом., І це є дуже небезпечним. Бо повноваження назад не забереш. Людина має прикрашати посаду, а не навпаки. Тому ми і не голосували за закон, що суттєво розширює права людини, яка обійматиме посаду секретаря РНБОУ. Перший наш мотив: в армії потрібно єдиноначаліє, тобто є міністр оборони, який забезпечує всі проблеми військової логістики і постачання, є начальник Генштабу, який керує військовими операціями, і є Головнокомандувач в особі Президента. Долучати ще когось до керівництва армією дуже небезпечно. 
 
- Виходячи з першої реакції депутатського загалу на проект держбюджету, процес його ухвалення буде, м’яко кажучи, непростий…
- (сміється) Подивіться на цей вантаж, інакше його не назвеш. Тут, певно, буде десь 7-8 кілограмів. Нам перш за все слід розібратися у цьому величезному стосі паперу. Члени нашої фракції взяли кожний по шматочку. Мені, скажімо, одразу впало в око, що на парламентський журнал «Віче» планується виділяти мільйони гривень. Нині це навряд чи на часі. Здивування викликають також заплановані витрати на утримання міліції. Видатки на міністерство оборони 40 мільйонів гривень, а на міністерство внутрішніх справ – 32 мільйони. А ще ж слід не забувати про Національну гвардію. Далі. Я як голова Антикорупційного комітету прошу всіх громадян долучитися до вивчення проекту держбюджету долучитися і вичистити з нього всі корупційні видатки. А то в нас традиційно закон про бюджет є законом про мегакорупцію. 
 
- Чи є вірним приймати бюджет без доповіді голови Національного банку?
- Гадаю, Валерія Гонтарєва має приділяти багато часу для роз’яснення численних пекучих проблем з фінансами держави. І це має бути щоденна копітка робота. І не лише з приводу обговорення бюджету.