dc-summit.info

история - политика - экономика

Понедельник, 10 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Оксаною Продан (фракція Блок Петра Порошенка)

Інтерв’ю з народним депутатом України Оксаною Продан (фракція Блок Петра Порошенка)

Інтервю з народним депутатом України Оксаною Продан (фракція Блок Петра Порошенка)

- Якими є Ваші очікування від роботи новообраної Верховної Ради?

- Я гадаю, що коли парламент запрацює нормально, то робитиме речі, які сьогодні корисні країні. Люди чекають від нас мінімального. Коли ж парламент не виконуватиме свого завдання, то ризик виникне і перед парламентом, і перед країною. І буде реально, що довго люди не терпітимуть кволого парламенту. Головне, щоби був забезпечений мир на Сході та всередині країни.

- Якими мають бути закони щодо активізації бізнесової сфери? 

- Ми плануємо внести такий закон, як і вказано в коаліційній угоді, ще до кінця року. Так само плануємо внести проект щодо податкового компромісу конче потрібний бізнесу.

- Ще йдеться про проект закону, який раніше фігурував під номером 43-34, який передбачає протягом одного року зміну чи відміну низки законів, які регулюватимуть в частині регулювання економіки. Ми закладаємо алгоритми в закони, що діють, і запроваджуємо систему вільного ринку і мінімального впливу на економіку.

- А як це може вплинути на долю малого і середнього бізнесу?

- Якщо ми протягом року приймемо закон і змінимо систему регулювання економіки, це звільнить українського виробника і товарів, і послуг від корупційного податку, від корупційного тиску. Таким чином матимемо конкурентні товари, отримаємо нові робочі місця і продукцію, яка відповідатиме європейським стандартам, а також європейську систему регулювання економіки. Йдеться про те, що конче потрібне нині Україні. Ми матимемо кошти, коли буде працювати економіка. Будуть зборкатися податки, І отже, поліпшиться соціальна сфера.

- Ви вважаєте, що реально ухвалити такий закон ще до кінця року? Чи це не утопія?

- Гадаю, що слід прагнути встановити жорсткий графік роботи Верховної Ради. Якщо ми не будемо йти на жодні перерви і вчасно сформуємо відповідні комітети в парламенті, тоді шанси матимемо все це зробити. Якщо ж не встигнемо, то в крайньому разі слід це зробити в першому кварталі наступного року, як це і передбачено коаліційною угодою.

- А чи зможе новий Кабмін приймати рішення, не оглядаючись на розгляд певних питань Верховною Радою?

- Зрештою, він і нині це робить. В тих межах, які дозволені законом. Проблема полягає в тому, що Рада мусить змінити деякі існуючі закони і закласти підвалини для не корупційної економіки, а вільної  в інтересах споживача.