dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 08 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Ігорем Мірошниченком (фракція ВО «Свобода»)

Інтерв’ю з народним депутатом України Ігорем Мірошниченком (фракція ВО «Свобода»)

Інтервю з народним депутатом України Ігорем Мірошниченком (фракція ВО Свобода)

- Чому останній період роботи Верховної Ради є таким нервовим, поспішним і не дуже продуманим? 

- В Україні існують партії, які працювали в парламенті цієї каденції протягом всього часу його роботи. Є партії, які регулярно й постійно відвідували сесійні засідання за календарним планом і позачергові. Наша фракція належить саме до них. Ми беремо участь в обговоренні, попри те, згодні ми із законопроектами, що виносяться на обговорення, або ж ні. Аби не змінили календарний план і не перенесли роботу Верховної Ради в режим позачергових засідань, ми би розглянули й антикорупційне законодавство і, певно, почали би розглядати бюджет. А нині знову будуть розглядати бюджет наприкінці року, ламатимуть новий парламент через коліно і говоритимуть, що негайно слід приймати бюджет. Тоді як бюджет має бути розглянутий в нормальному режимі, бо це дуже важливий документ. Обговорювати всі його складові, спокійно вносити поправки. А у нас щоразу це робиться в страшенному цейтноті.

- Чи можливе, на Вашу думку, скликання ще одного позачергового засідання Ради?

- Якщо брати до уваги той пожежний стиль роботи, що його маємо нині, не можу виключити того, що подібне засідання може бути скликане, скажімо, у п’ятницю. Знову запропонують у пожежному порядку щось змінити, доповнити. Популізм, якщо він присутній, повинен мати якісь межі з точки зору здорового глузду. А коли у когось є відчуття, що популізму бракує, аби отримати ще якийсь відсоток на виборах і подолати прохідний бар’єр, то це їхні проблеми. Слід краще працювати над передвиборчою програмою, а не використовувати трибуну Верховної Ради для виголошення популістських програм. Стосовно ж прогнозів щодо «чергового позачергового» засідання, то у нашому житті немає нічого неможливого.

- Чим Вам більш за все запам’яталась ця каденція парламенту?

- Його робота мені запам’яталася тим, що п’ята політична колона в парламенті не змоглана повний голос реалізувати свої амбіції, оскільки здорові сили не давали їм цього робити. Хоча парламент 7-го скликання багато в чому був ганебний, оскільки в ньому була більшість, яка прислужувала режиму Януковича. Але я впевнений, що наступний парламент буде кращий, оскільки там буде більше ідейних людей. В такий спосіб ми потихеньку будемо очищувати владу. Сподіваюся, дай Боже, очистимо. Але подібні процеси не можуть бути негайними, поспішними, швидким, але в парламенті, який добігає кінця, ми цей процес вже розпочали. Маю на увазі процес народної люстрації. Отже, певні здобутки є, але, сподіваюсь, надалі вони будуть вагомішими і робота Верховної Ради буде більш прозорою.

- Ваша думка про поправки до закону про вибори…

- Це просто комусь вигідно приймати подібні поправки менш ніж за тиждень до дати виборів. Безперечно, що право кожного виборця має бути реалізоване, але подбати про це можна було хоч трохи раніше. Невже не було відомо, що маємо певну кількість військовослужбовців, які перебувають в зоні АТО, а не в місцях своєї прописки чи реєстрації? Певно, комусь хочеться саме під вибори піднести свій рейтинг. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, згадав про 50 тисяч військовослужбовців, задіяних в АТО, але, даруйте, це ж є військовою таємницею – називати такі цифри. Отже, заради дешевого популізму розголошуємо військову таємницю?! А загалом маємо силу-силенну розроблених законопроектів, але подолати опір спікера Турчинова таланить далеко не завжди. Фракція «Свободи» перш ніж винести законопроекти в зал, ретельно їх відпрацьовує, обговорює на своїх засіданнях і в залі, отже, голосує консолідовано.