dc-summit.info

история - политика - экономика

Вторник, 11 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Сергієм Пашинським (фракція ВО «Батьківщина»)

Інтерв’ю з народним депутатом України Сергієм Пашинським (фракція ВО «Батьківщина»)

Інтервю з народним депутатом України Сергієм Пашинським (фракція ВО Батьківщина)

- Ваша оцінка дій нинішнього складу Генеральної Прокуратури?

- Я не зовсім розумію, чому досі в складі цієї установи працюють люди,  пов’язані з корупцією.

- Але в будь-якому разі усі правочинні дії, зокрема, ті, що стосуватимуться дій Антикорупційного бюро,  мають бути вчинені лише за рішенням суду?

- Цілком слушно. Все, що стосується виїмок документів, опечатування кас тощо, має здійснюватися тільки за рішенням суду. Так, були спроби діяти в такий спосіб. Але, діючи таким чином, вони можуть і далі аж до розстрілів підозрюваних чиновників! Це абсурдна логіка, я цілком задоволений тим, що мої поправки до відповідного закону отримали підтримку сесійної зали. Але, на жаль, не була підтримана моя поправка до закону щодо декларування доходів та витрат не лише тих 700 працівників Антикорупційного бюро, але також їхніх близьких родичів.

- Якими Ви бачите надалі дії Антикорупційного бюро?

- Найважливішим є те, що боротьба з корупцієюнеможе бути лише предметом дій Антикорупційного бюро. Це є проблема цілого суспільства. Вона має ментально-моральне коріння. Не можна боротися з корупцією у суспільстві, що орієнтоване на корупційні дії. Доки ми не привчимо самі себе давати хабарі в школах, у жеках, в лікарнях, глобально, на жаль, нічого не зміниться.

- Як привчити не давати хабарі?

- Для цього потрібно єдине: політична воля згори це зробити. Загалом досить було тих законів, які ми вже мали. Нині ми ухвалили додаткові інструменти – і Президент їх отримав. Але маємо притчу во язицех, тобто заступника Генерального прокурора пана Даниленка, про якого знають всі обізнані у його діяннях, Що заважало президенту його звільнити з посади? Відповіді на це запитання немає…

- І це не поодинокий приклад?

- Справді так. Але поки що звільнень ми не спостерігаємо.

- Ваші поправки були розраховані на те, аби фракція «Батьківщина» голосувала за цей законопроект?

- Річ у тім, що я мав кілька груп поправок, які, на мою думку, мали принциповий характер. По-перше, я вважаю, що не можна у перебігу боротьби з корупцією, тероризмом тощо обмежувати права громадян. Це суперечить базовим принципам Конституції України. Тому просто слід не йти всупереч загальним юридичним принципам. При цьому я не хотів би коментувати дії голови відповідного парламентського комітету, але радий, що парламент схвалив мої поправки.

- Нині існує низка людей, які вважають себе політичним в’язнями? Що Ви можете сказати з цього приводу?

- На жаль, тенденція йменувати себе політичними в’язнями завжди була поширеною. Я би не хотів коментувати конкретні справи, оскільки слід кожного разу детально знати матеріали справи.  Трапляються випадки, коли люди приписують собі вчинки, які насправді не мали місце. У нас навіть в період урядування Віктора Януковича було не так багато політичних в’язнів. Тому навряд чи варто примазуватися до того, що не мало поширення.