dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 26 Сентября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Сергієм Тігіпком (фракція Партії регіонів)

Інтерв’ю з народним депутатом України Сергієм Тігіпком (фракція Партії регіонів)

Інтервю з народним депутатом України Сергієм Тігіпком (фракція Партії регіонів)

- Наскільки у нас нині можливо розгорнути справжню боротьбу з корупцією?

- Реально, якщо подивитися на досвід практично всіх країн, де боротьба з корупцією спрацювала і де справді був понижений корупційний вплив. Дві обов’язкові умови, які потрібні, це: з одного боку, політична воля, а з другого – це підтримка суспільства. Нині те, що маємо в українському суспільстві, подібна підтримка відчувається, але що у нас було би потрібно, аби допомогти суспільству? Слід допомагати громадським організаціям, які готові боротися з корупцією. У цих організацій немає, на мій погляд, двох речей. По-перше, їм бракує інструментів. Я, до речі, подав у Верховну Раду законопроект, згідно з яким громадські організації мали би право проводити громадські слухання і створювати свої слідчі комісії, а такі комісії готували би документи і вносили їх на розгляд громадськості. А по-друге, держава через бюджет фінансує громадські організації – скажімо, інвалідів, чорнобильців тощо.  І це зовсім невеликі кошти, але схожі громадські організації, які спрямовувалися би на боротьбу з корупцією, мали би підтримуватися бюджетно. Оці дві умови є неодмінними. Все інше – скажімо, реформа контролюючих органів теж конче потрібна. В Україні таких органів – понад сім десятків, а Грузії, наприклад, тепер вистачає й десяти. У нас в подібних органах працює понад двохсот тисяч людей з фондом заробітної платні десь 25 мільярдів карбованців. Отже, все залежить лише від одного: хоче влада цим займатися чи ні.

- Які терміни мають бути для цього?

- Знову все залежатиме від того, що робитиме влада. Знову згадаю Грузію. Там це подолали практично впродовж одного року, в деяких інших країнах – за два-три роки. Важливо те, що влада, яка приходила, одразу бралася за цю справу. І тому вистачало однієї каденції, аби вивести країну за межі панування корупції.

- Як це має бути відпрацьовано методично?

- На мій погляд, є правильні рішення, хоч вони й потребують певного доопрацювання. Ці рішення мають бути відпрацьовані разом з експертами Євросоюзу. При цьому такі рішення не є чимось зовсім новим. Тут потрібна лише політична воля. Але я хотів би підкреслити: рішення, які нині у нас приймаються, спрацюють лише в одному випадку: якщо влада займатиметься цим і справді буде цього прагнути. Поки що у нинішньої влади ми не бачимо політичної волі розгорнути справжню боротьбу з корупцією. Якщо ви візьмете, скажімо, податкову адміністрацію, вона має ті самі проблеми, що й були за попередньої влади. Якщо взяти аграрну галузь, митницю і все, що завгодно, то там корупція не зменшилася.

- Якими саме мають бути дії влади?

- Наприклад, нові призначення не мають бути знаряддям для боротьби з тією ж таки опозицією або з якимись незалежними людьми. Якщо досі існують дуже великі заробітні платні, то цілком логічно було би рішуче з цим покінчити. Тим більше за нинішньої економічної ситуації в країні. Адже всі соціальні виплати лишилися на попередньому рівні, зростають ціни, а водночас існують захмарні виплати чиновникам.

- Ви за рішучий наступ у цьому напрямі?

- Такі заходи мають бути поступовими, бо інакше все зведеться до чергової кампанії, а потім все повертатиметься «на кругі своя».