dc-summit.info

история - политика - экономика

Воскресенье, 26 Мая 2019

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Олегом Тягнибоком (фракція ВО «Свобода»)

Інтерв’ю з народним депутатом України Олегом Тягнибоком (фракція ВО «Свобода»)

Інтервю з народним депутатом України Олегом Тягнибоком (фракція ВО Свобода)

- Ваша фракція подала свій варіант законопроекту щодо боротьби з корупцією. Це вже, здається, четвертий варіант, який поданий на розгляд Верховної Ради. Яка в цьому потреба?

- Ми вирішили застрахуватися на той випадок, якщо сьогодні (йдеться про сесійне засідання 7 жовтня. Прим.ред.) не будуть розглянуті попередні варіанти. Тим більше, що нині, як я бачу, є не досить високою явка депутатів у сесійній залі.

- А чому так?

- Мені так само це дивно. Адже зараз, коли у розпалі передвиборна кампанія, активна участь народних депутатів у роботі Верховної Ради може лише стимулювати виборців під час виборів. Нардепи мають чи не останні шанси продемонструвати своїм виборцям свою активність і донести до виборців свою позицію з актуальних проблем політичного життя. Але насправді картина дещо інша. Колишні прихильники Януковича просто не прийшли на сесію. Комуністів тут немає…

- …Даруйте, але ж саме з ініціативи фракції «Свобода» депутатів від Компартії України вилучили із зали…

- … Так, але голоси комуністів так чи інакше не були би подані за антикорупційні закони. Хоча  - я вже не один раз говорив про недосконалість того варіанту, який винесено на розгляд,  -  не слід сподіватися на те, що прийняття закону раз і назавжди покінчить із корупцією у нашій державі. Один закон не в змозі подолати те, що творилося роками. На нашу думку, це має бути ціла система законів і норм, які були би здатні подолати корупцію. Так само як і закони про зняття депутатської недоторканності, про застосування поліграфів, тобто детекторів брехні при прийнятті на роботу всіх державних службовців, а також тих, хто претендує на ці посади, про внесення у кримінальне законодавство норми про те, що чим вищою є посада державного службовця, тим більшою має бути міра відповідальності за скоєний злочин. Саме впровадження цілої системи (а до неї слід включити ще кілька важливих складових) слугувало би так би мовити генеральному прибиранню системи державної служби. А боротьба з корупцією – це є щоденне прибирання.

- Які дії мають бути після ухвалення антикорупційних законів?

- Певно, хтілося, аби в усіх сферах нашого життя все змінилося би докорінно. Але я далекий від думки, що все зміниться швидко і докорінно. Адже конче потрібно змінити всю систему влади. І тому навряд чи один закон здатний вирішити ці пекучі й застарілі проблеми всього нашого суспільства. Отже, сподіваємося на те, що це правитиме лише за початок системної копіткої роботи. Це буде ефективний кінець роботи цього парламенту, а надалі чекаймо системної роботи парламенту наступного.