dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 26 Сентября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом УкраїниАндрієм Павловським (фракція ВО «Батьківщина»)

Інтерв’ю з народним депутатом УкраїниАндрієм Павловським (фракція ВО «Батьківщина»)

Інтервю з народним депутатом УкраїниАндрієм Павловським (фракція ВО Батьківщина)

- Як Ви пояснюєте своєрідну патову ситуацію з реформуванням виборчого законодавства, на що так розраховували люди, які ініціювали майдани і сподівалися, що повернення до порядків, які панували за попередньої влади, буде неможливим?

- Тому що не було політичної волі в Президента, який, до речі, одним з своїх передвиборчих гасел проголосив: «Очистимо Верховну Раду за рахунок проведення виборів з відкритими списками!» А нині ми  не бачимо жодного бажання й волі Президента вплинути на певних депутатів (а він має такі важелі), аби вони проголосували за закон щодо виборів за пропорційним принципом. Вочевидь, у нього немає бажання діяти таким чином. Він хоче скористатися старою випробуваною мішаною системою, яка так подобалася Януковичу. Я знаю, що в адміністрації Президента вже складають так звані «шахматки», в які наперед вписуються депутати-мажоритарники, і люди будуть змушені голосувати за тих, кого їм нав’язала адміністрація Президента.

- Але ж існують й інші політичні сили, скажімо, ті  ж таки регіонали – колишні й теперішні…

- А з ними адміністрація Президента напевно вже домовилася. І, на жаль, оцей старий виборчий закон, якщо він залишиться, призведе до того, що на 80 відсотків у мажоритарній частині нічого не зміниться. Що ж це буде за люстрація, якщо Верховна Рада залишиться переважно тією самою?! На біса взагалі тоді було призначати вибори, якщо в майбутньому парламенті залишиться дві третини відомих усім корупціонерів?!

- Нині, на жаль, спостерігається зростання кількості кримінальних злочинів. І це навряд чи працює на підвищення авторитету нової влади і, зокрема, на зникненні ілюзій у виборців щодо швидкого наведення ладу в країні… 

- Все дуже просто. Погіршується соціально-економічна ситуація в країні. Тривають бойові дії. І все це буде сприяти погіршенню криміногенної ситуації. А боротьба з корупцією, яка теж є одним із найтяжчих кримінальних злочинів, була лише проголошена. А реальних наслідків цієї боротьби щось не видно. Все це сприяє розчаруванню народу і деморалізації суспільства.