dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 15 Августа 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Григорієм Немирею (фракція ВО «Батьківщина»)

Інтерв’ю з народним депутатом України Григорієм Немирею (фракція ВО «Батьківщина»)

Інтервю з народним депутатом України Григорієм Немирею (фракція ВО Батьківщина)

- Чому на поточному тижні спершу планувалося проведення лише одного пленарного дня?

- Запитання закономірне, але однозначної відповіді на нього немає, хоча фракція ВО «Батьківщина» виступала за пленарні засідання протягом цілого тижня. Добре, що хоч в четвер таке засідання відбулося. Ми виступаємо за безперервну роботу аж до прийняття закону про вибори. До того ж згадані намагання працювати лише один день на тиждень – це, певно, намагання відкласти розгляд питання про ратифікацію Угоди про асоціацію з ЕС.

- Як ви оцінюєте перспективу створення зон так званих заморожених конфліктів, до яких буде причетна й Україна? Маємо на увазі, перш за все, Придністров’я.

- Досі наша країна уникала причетності до створення подібних зон, які досі існують в Абхазії, Південній Осетії, Нагірному Карабасі й у Придністров’ї. Що таке заморожений конфлікт? Це потенційне зменшення безпеки, збільшення загроз. Якщо на сході України буде створений за схожими сценаріями заморожений конфлікт, від цього постраждає Україна і, до речі, постраждає також Росія, оскільки, на відміну від Придністров’я, Росія матиме цей заморожений конфлікт на своєму кордоні, постраждає також регіональна безпека. З цієї точки зору ратифікація Угоди про асоціацію з ЄС дає змогу зменшити ризики створення подібного замороженого конфлікту. Подивіться: розділ другий цієї Угоди, останній її параграф має ймення «Боротьба з тероризмом». Розділ третій також містить підсилення безпекових гарантій і уникнення або зменшення ризику за умов створення заморожених конфліктів.

- Чи матимуть місце надалі відносини України з Придністров’ям?

- Немає нині жодних таких відносин. Натомість є відносини між Україною і Молдовою. В даному випадку Україна бере участь у форматі, який зветься «5 плюс 2», який фактично спрямований на пошук якогось компромісу. На території Придністров’я перебуває 14-та армія Російської Федерації. І це принципово відрізняється від ситуації на сході України. Але нині під час неоголошеної війни там накопичується зброя з Росії. І якщо буде заморожений конфлікт, то це означає, що на значній території України перебуватиме значна кількість зброї, яка невідомо в кого знаходиться. Тому ми, власне, маємо діяти таким чином, аби не дозволити перетворення того гарячого конфлікту в заморожений. У Придністров’ї нині не стріляють. Але там наявний конфлікт. Тобто наявність гнучкості – це відсутність політики. Ми маємо уникнути ситуації, коли за нас хтось буде вирішувати наші конфлікти і хтось буде опікуватися нашим майбутнім.