dc-summit.info

история - политика - экономика

Вторник, 22 Сентября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерн’ю з народним депутатом України Оксаною Продан (фракція партії УДАР)

Інтерн’ю з народним депутатом України Оксаною Продан (фракція партії УДАР)

Інтерню з народним депутатом України Оксаною Продан (фракція партії УДАР)

- В порядку денному цього тижня є кілька важливих законопроектів. Що Ви можете сказати про них?

- Перш за все це закон про парламентські вибори. Ситуація складається так, що в разі, коли ми не ухвалимо їх, то доведеться голосувати за старою системою. А вона не є досконалою. Але я би хотіла сказати про законопроект, внесений Президентом, де, зокрема, йдеться про звільнення від сплати податків тих сум, що їх збирають волонтери, для допомоги учасникам АТО. Президент пропонує звільнити від сплати податків і волонтерів, і тих, хто отримує цю допомогу. Ба більше: пропонується  поширити цей принцип і на юридичних осіб, які перераховують кошти чи передають їх для потреб АТО. Те саме стосується й обладнання. Це справедливо, оскільки ті люди беруть на себе функцію держави щодо забезпечення як наших бійців, так і мешканців Сходу.

- А якою є  Ваша думка про закон про люстрацію?

- Це дуже важливий закон.

- Схарактеризуйте, бодай коротко, ті законопроекти, які стосуються дострокових виборів…

- Ну, скажімо, змішана система. Вона в принципі можлива. Загалом наша фракція негативно ставиться лише до мажоритарної системи. Але фракція УДАР позитивно налаштована на прийняття закону, що містить положення про відкриті списки.

- А що можете сказати про позицію інших фракцій у питанні щодо законів про вибори?

- Я принципово не хотіла би коментувати це. Я говорю лише про позицію політичної партії, до якої я належу. Фракція УДАР підтримує всі законопроекти, які стосуються пропорційної системи голосування, зниження прохідного бар’єру. Ми підтримуємо всі законопроекти по прозорих списках, по пропорційному принципу – байдуже, хто вносить ці законопроекти. Наша позиція з цього питання – не нова. Це програмна засада нашої партії.

- Але ж депутатам не вдалося навіть включити жоден з варіантів до порядку денного…

- Це зайвий раз підтверджує необхідність переобрання складу Верховної Ради.