dc-summit.info

история - политика - экономика

Воскресенье, 27 Сентября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом України Сергієм Капліним (фракція УДАР)

Інтерв’ю з народним депутатом України Сергієм Капліним (фракція УДАР)

Інтервю з народним депутатом України Сергієм Капліним (фракція УДАР)

- Арсеній Яценюк, подаючи у відставку, скаржився на сутужний фінансовий стан країни, особливо в оборонній галузі.

- В Україні досить ресурсів, щоб профінансувати також армію. От учора ми почули цинізм і брехню від нашого прем’єр-міністра. Якщо ви бачили в абсолютних цифрах після тих змін, які він пропонував для фінансування армії, то я вам скажу: нам додали на аерокосмічну галузь близько трьохсот мільйонів, але щоб ви знали: корупційні борги  попереднього керівництва    забрали у Служби безпеки України, у міністерства оброни тощо. Ба більше: через бюрократію, через бюрократичне болото, в яке нині провалився уряд, нічого не можна зрозуміти, коли в коридорах і в приймальнях міністрів виють генерали, яким задля задоволення їхніх заявок, треба підписати понад двадцять папірців. І вся ця бюрократична машина, яка кришувалася…

- …і поки що кришується…

- … так-так: урядом, не могла використати ті гроші (у державному вимірі – копійки), що їх надсилали люди, то що вже говорити про справжнє фінансування?! Вони не можуть використати гроші, які ми  перебачили у бюджеті. Вони не мають чіткого уявлення про системне використання коштів. Що вже говорити, коли голова Оборонпрому не має такого уявлення?!

- Яка, на думку вашої фракції, має бути подальша доля уряду?

- Ви про це можете дізнатися від лідера фракції УДАР. Але я хочу висловити свою думку. Я вважаю, що нема чого «водити козу». Крок перший – Арсеній має йти. Крок другий – має бути призначений технічний прем’єр. Крок третій – Президент має взяти на себе більшу відповідальність за все, що робить влада. Слід засукати рукава і не давати змоги жодним наступним прем’єрам чи прем’єркам руйнувати українську державу. Президента обрала більшість українських громадян і він має неймовірний мандат, люди йому довіряють.

- До чого може  привести нинішня позиція фракції «Батьківшини»

- Політична логіка наступна. Парламентські вибори викинуть з політичної арени окремі політичні сили. І, звичайно, за таких умов вони можуть піти на ризикований сценарій, аби повернути той вплив, який вони поки що мають у парламенті. Але для цього їм потрібний тривалий час, аби реанімуватися, перезавантажитися і знову повернутися в українську політику. Протягом наступних двох тижнів ми побачимо чимало цікавих сюрпризів. І бачимо багато зухвалої поведінки, поведінки, абсолютно неприпустимої для країни, що перебуває у стані війни.

- Ваші прогнози щодо майбутніх посад прем’єра та інших чільних людей…

- Я знаю приблизно 15 людей, які можуть упоратися із цим завданням. Я не називатиму прізвища, але в країні нині чимало талановитих політиків, які можуть обійняти посади технічного прем’єра, майбутнього “постійного» прем’єра. Нам слід міняти підходи, аби в уряді не було й духу від попередніх урядів.

- Як Ви коротко охарактеризуєте заяву Яценюка про відставку.

- Це була провокація, аби створити передумови ля створення нового проекту. Назвемо його так: «Яценюк у сльозах». Крокодилячі сльози, які не личать справжньому чоловікові. І це після того, як ми виконали вимоги більшості українських громадян – перезавантажити парламент. В ньому не повинно бути ні Януковича-молодшого, Володимира Олійника тощо. Ми зробили перший крок у цьому напрямі. І тому для мене було несподіванкою, що людна, яка пройшла Майдан поруч з усіма нами, якому ми надали шанс – вдруге повернутися в українську політику, довести здатність бути справжнім реформатором, якому ми допомагали, чим були в змозі, і закривали очі на ті кричущі помилки, яких він припускався: на те, що не переможена корупція, що не реалізується люстрація,  на те, що він усувався від антитерористичної діяльності, хоча за посадою це був його найперший обов’язок. Натомість він вийшов на парламентську трибуну, щоби намалювати трагічну картину: з одного боку Яценюк, а з другого – всі інші. Така поза гірше за сепаратизм, оскільки у нього в руках всі важелі влади аж до того періоду, коли буде обраний новий парламент. Це – вчинок недостойний чоловіка, політика. Це – вчинок провокатора, для якого власна кар’єра важливіша за життя тих хлопців, які гинуть, важливіша за майбутнє країни.