dc-summit.info

история - политика - экономика

Суббота, 24 Октября 2020

Последнее обновление в09:39:25

Вы здесь: Разделы Интервью Інтерв’ю з народним депутатом УкраїниОлександром Мирним (фракція ВО "Свобода")

Інтерв’ю з народним депутатом УкраїниОлександром Мирним (фракція ВО "Свобода")

Інтервю з народним депутатом УкраїниОлександром Мирним (фракція ВО Свобода)

- Як Ви розцінюєте заяву Арсенія Яценюка про відставку?

- Відставку має прийняти Верховна Рада. А закону, за яким прем’єр-міністр може просто передавати повноваження, не існує. Справді, будь-яка людина не буде добре працювати, якщо вона не хоче цього робити. Але  маю сумнів, що Арсеній Петрович не хоче працювати. Зараз просто безвідповідально не хотіти працювати на Україну. Але я гадаю, що Яценюк просто погарячкував. Інколи навіть чоловіки можуть собі дозволити невмотивовані вчинки.  

- Але як бути парламенту нині?

- Спершу ми маємо побачити письмову заяву від Арсенія Яценюка, а вже потім приймати якість рішення. А поки що тут немає що коментувати.

- А поведінка Президента в цьому випадку?

- Президент вчинив все вірно. А для нас все, що сталося,  було повною несподіванкою. Але вихід фракції з коаліції не тягне автоматично за собою відставку уряду.

- Арсен Аваков написав у своєму фейсбуку, що Держдума Росії стоячи аплодувала звістці про відставку Арсенія Петровича…

- Це навряд чи можна вважати офіційним джерелом при всій повазі до пана Авакова. Я не думаю, що у нас на закритому засіданні може бути присутній хтось, хто дасть інформацію Держдумі. Тому важко коментувати і те, про що йдеться у фейсбуці Арсена Аракова. Втім, може він більше знає, ніж я. Якщо він надасть джерела отримання ним тієї інформації, тоді й коментуватимемо її.

- Виступ великої групи депутатів від «Батьківщини» на брифінгу у Верховній Раді був явно спрямований проти позиції фракції УДАРу. Чи не вплине така реакція на ставлення «Батьківщини» до Президента, оскільки відомо Петро Порошенко на вибори йшов солідарно з УДАРОМ?

- По-перше, не зовсім вірно нині пов’язувати Президента з УДАРом. Одна річ – стосунки під час виборчої кампанії. Там була своя тактика. З тих пір багато що змінилося. Президент, обраний більшістю населення країни, уособлює цю народну довіру. І це мають усвідомлювати члени фракції «Батьківщини». Вузькопартійні інтереси тут недоречні.